Domů » Bleskovky » Surface Book a Surface Laptop přicházejí v nových, levnějších konfiguracích

Surface Book a Surface Laptop přicházejí v nových, levnějších konfiguracích

Podle posledních finančních výsledků prodeje zařízení Microsoft Surface meziročně stagnují, a tak se je redmondští pokoušejí nastartovat novými, levnějšími konfiguracemi. Včera do obchodu Microsoft Store přibyly nové varianty Surface Booku a Surface Laptopu.

Nejlevnější 13,5″ Surface Book aktuálně přijde na 1 199 USD (asi 24 300 korun bez DPH), přičemž ve výbavě má procesor Intel Core i5, 8 GB RAM a 128GB úložiště. Právě na redukci vnitřní paměti Microsoft ušetřil, dosud nejlevnější Surface Book byl o 300 USD draží jen proto, že měl dvojnásobnou paměť. Surface Laptop se srovnatelnou výbavou přijde na 1 299 USD, a to nenabízí odnímatelný displej a USB-C port.

Nejlevnější Surface Laptop nově stojí 799 dolarů (asi 16 100 korun bez DPH) a pohání jej procesor Intel Core m3 za pomoci 4 GB RAM. Pro ukládání dat slouží 128GB úložiště; konstrukce, displej a portová výbava je stejná jako u ostatních konfigurací, musíte se však spokojit pouze s šedou barvou. Cena nového Surface Laptopu je totožná jako u tabletu Surface Pro se stejnou konfigurací, k němu však není dodávána klávesnice, která stojí dalších 130 dolarů.

Microsoft oznámil nárůst tržeb i zisku. Tahounem je cloud, prodeje Surface stagnují

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments