Domů » Bleskovky » Surface Book odhalen: První „notebook“ s podpisem Microsoftu a futuristickým kloubem

Surface Book odhalen: První „notebook“ s podpisem Microsoftu a futuristickým kloubem

Microsoft dnes na tiskové konferenci v New Yorku představil řadu nových zařízení. O Lumiích 950 XL, 950 a 550, stejně jako o chytrém náramku Band 2 či tabletu Surface Pro 4, jsme věděli dlouhou dobu dopředu, nicméně o notebooku Surface Book se navenek žádné informace nedostaly a jeho odhalení tedy bylo velkým překvapením. A rozhodně se jedná o notebook, který mezi ostatními jen tak nezapadne. Navíc jej snadno proměníte v tablet.

S odnímatelnou klávesnicí a řadou dobrých nápadů

Podle slov Microsoftu se jedná o nejrychlejší a nejvýkonnější 13″ notebook, který byl kdy vyroben (přesná úhlopříčka dotykového displeje je 13,5″). Prý má být 2x rychlejší než MacBook Pro od Applu. Rozlišení zobrazovacího panelu zatím neznáme, ale víme, že jemnost je 267 bodů na palec, poměr stran je 3:2.

 

Velkým lákadlem má být také extrémně tichá plnohodnotná klávesnice s podsvícením. Na prezentaci jsme si všimli také originálně řešeného kloubu zavíracího mechanismu, který působil lehce futuristickým dojmem. Respektive nepůjde o kloub, ale o ohebný držák klávesnice, ze kterého půjde vyjmout displej a Surface Book tak půjde používat jako tablet. A pokud budete zařízení držet za displej, nemusíte se obávat, že by díl s klávesnicí odpadl – bude pevně držet na svém místě.


Futuristický kloub, který drží displej u klávesnice. V případě potřeby lze displej vyjmout – stačí stisknout tlačítko.

Výpočetní výkon dodá 6. generace procesoru Intel Core Skylake. Dostatečný grafický výkon má zajistit grafická karta NVidia GeForce s rychlou GDDR5 operační pamětí, nicméně pozor, GPU je součástí doku s klávesnicí. Dok s klávesnicí lze díky ohebnému kloubu překlopit na zadní stranu, díky čemuž budete moci využívat vysokého grafického výkonu i v tabletovém režimu. Při běžném provozu má Surface Book prý vydržet až 12 hodin provozu, což zní jako velmi slušná hodnota.

  

Ve výbavě dále nechybějí dva USB 3.0 porty a SD slot. Tloušťka horní tabletové části (po oddělení klávesnice) je pouze 7,7 milimetru, hmotnost je 725 gramů. Kolik váží díl s klávesnicí zatím Microsoft neprozradil.

 

V USA ještě tento měsíc, levný rozhodně nebude

Surface Book se v USA začne prodávat už 26. října (předobjednávky budou spuštěny zítra) za cenu začínající na 1499 dolarech (cca 36 300 Kč), přičemž za tuto cenu bude dostanete model s 128 GBB SSD, 8 GB RAM a procesorem Intel Core i5. Nejlevnější model s externí grafickou kartou v klávesnicovém doku a 256 GB SSD přijde na 1 899 USD (asi 45 600 Kč bez DPH), nejvybavenější model s procesorem Intel Core i7, 16 GB RAM, 512 GB SSD a externí grafickou kartou přijde na 2 699 USD, což je asi 65 tisíc korun bez DPH. Informace o dostupnosti na evropském a případně českém trhu zatím nemáme k dispozici.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Subscribe
Upozornit na
guest
48 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments