Cena:

Surface Book 2 už za měsíc? Má být levnější, ale také nudnější

Microsoft Surface Book recenze

Microsoft loni na podzim představil nový all-in-one počítač Surface Studio a také novou konfiguraci Surface Booku první generace (více informací). Již brzy by podle nejnovějších informací serveru DigiTimes měla přijít plnohodnotná druhá generace, která se však bude od té současné v lecčems lišit.

surface-book-hinge

Surface Book 2 má údajně zahodit konstrukci 2 v 1 a má se jednat o klasický laptop bez možnosti oddělit displej od klávesnice. Tato výsada má nadále zůstat řadě Surface Pro, které údajně Surface Book „lezl do zelí“. Druhá generace Surface Booku má dostat 13,5″ a výrazně nižší cenu startující na 1 000 dolarech (asi 25 tisíc korun bez DPH). Microsoft prý již začal novinku masově vyrábět, na pulty obchodů by se měla dostat v dubnu.

https://twitter.com/tomwarren/status/842422010852605954

Přestože server DigiTimes v minulosti přinesl několik přesných předpovědí, například s předstihem odhalil Surface Studio, v mnoha případech se také spletl. Nezbývá než doufat, že i tato spekulace se nakonec nevyplní, neboť Microsoft se dosud řadou Surface snažil přijít na nové způsoby tvorby obsahu a ukázat cestu výrobcům třetích stran. Obyčejný laptop by tak do portfolia řady Surface příliš nezapadal. Nevylučujeme však, že se může stát jednou z mnoha variant pro uživatele, kteří formát zařízení 2 v 1 nevyužijí.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.