Domů » Články » Super Backup: Ideální pomocník pro zálohu nastavení aplikací, kontaktů a SMS

Super Backup: Ideální pomocník pro zálohu nastavení aplikací, kontaktů a SMS

Hledáte jednoduchý nástroj, který vám pomůže se zálohou dat v telefonu a přenosem na jiné zařízení? Super Backup to umí a na Google Play je k dispozici zcela zdarma.

Blíží se Vánoce, pod stromečkem možná naleznete nový smartphone s Androidem, a to je jeden z okamžiků, kdy si položit otázku „Jak přetáhnu svá data ze starého telefonu?“. Jedním z možných pomocníků je nástroj Super Backup, který dokáže vytvořit zálohu vašich kontaktů, textových zpráv SMS, historie hovorů, kalendáře, záložek v prohlížeči a také zálohu dat z aplikací či vašich pozic v rozehraných hrách.

 

Vytvořit záložní soubor kontaktů a textových zpráv dokáže již samotný systém Android (Nastavení > Zálohovat nebo resetovat > Zálohovat data), ale najít pořádný program, který vám přenese do nového smartphonu aplikaci v takovém stavu, v jakém jste jí zanechali ve vašem starém mobilním telefonu (samozřejmě pouze s Androidem), je celkem oříšek. Ideální aplikací je právě Super Backup.

  

Po instalaci a následném spuštění se objeví nabídka, ve které si vyberete, co chcete momentálně zálohovat. Nás však zajímají hlavně aplikace, tedy položka App Backup. V seznamu zatrhneme aplikace, které chcete zálohovat (pro příklad jsme zvolili oblíbenou hru Angry Birds). Proces spustíte stisknutím tlačítka Backup, po kterém by měl následovat oranžový nápis Archived, který potvrzuje úspěšnost celé akce. Poté máte dvě možnosti, jak zálohovaná data přemístit do počítače.

Tou první je přeposlání na e-mail, což provedete stiskem „šipky“ v hlavní nabídce aplikace, nebo pomocí propojení přes USB kabel, kde v interním/SD úložišti naleznete složku SmsContatsBackup, ve které se nachází soubor s koncovkou „.apk“. Doporučujeme použít spíše druhou možnost, vzhledem k možné velikosti zálohovacího souboru je překopírování přes kabel přece jenom rychlejší.

 

Zálohovací soubor přesuňte do nového zařízení (vnitřní paměť nebo pam. karta), spustit jej následně můžete třeba prostřednictvím nástroje EasyInstaller. Pokud jste udělali vše dle našeho návodu, měli byste spustit hru Angry Birds s uloženým postupem. Stejný postup můžete aplikovat i na další data.

Odkaz na Google Play

Michael Krahulec

9 komentářů

 1. Libor Ansorge (neregistrovaný)

  Tak jsem zkusil pro přenos dvou programů a data se mi nepřenesla, pouze aplikace

  • Michael Krahulec

   Mohu se zeptat, u jakých konkrétních aplikací jsou přenos prováděl? Určitě vyzkouším a dám vědět. Já zkoušel již zmiňované Angry Birds a Hill Climb Racing, u kterých záloha a následný přenos proběhl se stoprocentní úspěšností.

  • Ať dělám co dělám, Hill Climb racing mi nejde dle vašeho návodu převést. Oba přístroje jsou Android. Neměla bych být nějak zaregistrovaná ve hře než začnu zálohovat?

 2. Martan (neregistrovaný)

  Ja používam aplikáciu helium. Zálohu mi rovno posiela na Dropbox a aj restore urobím cez Dropbox. Prenášať som data už asi z troch telefónov a 100 percentna úspešnosť. Odporúčam.

 3. Gotys (neregistrovaný)

  Proč mate v náhledu na hlavní strance obrázek Windows Phone download? Myslel jsem ze nějaká novinka pro WP ;-D

  WP aplikaci na zálohu nepotřebuji, mají to v systému pod live účtem ;-)

  • vojta (neregistrovaný)

   Také jsem hledal app pro WP. Z nadpisu není jasné o jakou platformu se jedná, ale obrázek zcela jasně říká, že půjde o WP! Ano WP má zálohu již v systému, ale ten zálohuje nastavení telefonu, účty soc. sítí, smsky a nainstalované programy. Nastavení a stav nainstalovaných programů již nikoli a to je škoda.

  • Michael Krahulec

   Vojto, pokusíme se najít podobnou aplikaci pro WP a určitě vám dáme nějaký tip.

  • Pro začátek by opravdu stačilo nahradit ten obrázek k článku obrázkem telefonu s odpovídajícím OS…

   A přeji příjemné hledání. Vzhledem k principu Isolated Storage budete jinou aplikaci pro zálohování, než tu vestavěnou, hledat hooodně dlouho…

 4. Článek jsme rozklikl pouze proto, že u něj byla fotka s Windows Phone. Dobrá finta kluci ušatí, vážně dobrá.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).