Domů » Články » Super Backup: Ideální pomocník pro zálohu nastavení aplikací, kontaktů a SMS

Super Backup: Ideální pomocník pro zálohu nastavení aplikací, kontaktů a SMS

Hledáte jednoduchý nástroj, který vám pomůže se zálohou dat v telefonu a přenosem na jiné zařízení? Super Backup to umí a na Google Play je k dispozici zcela zdarma.

Blíží se Vánoce, pod stromečkem možná naleznete nový smartphone s Androidem, a to je jeden z okamžiků, kdy si položit otázku „Jak přetáhnu svá data ze starého telefonu?“. Jedním z možných pomocníků je nástroj Super Backup, který dokáže vytvořit zálohu vašich kontaktů, textových zpráv SMS, historie hovorů, kalendáře, záložek v prohlížeči a také zálohu dat z aplikací či vašich pozic v rozehraných hrách.

 

Vytvořit záložní soubor kontaktů a textových zpráv dokáže již samotný systém Android (Nastavení > Zálohovat nebo resetovat > Zálohovat data), ale najít pořádný program, který vám přenese do nového smartphonu aplikaci v takovém stavu, v jakém jste jí zanechali ve vašem starém mobilním telefonu (samozřejmě pouze s Androidem), je celkem oříšek. Ideální aplikací je právě Super Backup.

  

Po instalaci a následném spuštění se objeví nabídka, ve které si vyberete, co chcete momentálně zálohovat. Nás však zajímají hlavně aplikace, tedy položka App Backup. V seznamu zatrhneme aplikace, které chcete zálohovat (pro příklad jsme zvolili oblíbenou hru Angry Birds). Proces spustíte stisknutím tlačítka Backup, po kterém by měl následovat oranžový nápis Archived, který potvrzuje úspěšnost celé akce. Poté máte dvě možnosti, jak zálohovaná data přemístit do počítače.

Tou první je přeposlání na e-mail, což provedete stiskem „šipky“ v hlavní nabídce aplikace, nebo pomocí propojení přes USB kabel, kde v interním/SD úložišti naleznete složku SmsContatsBackup, ve které se nachází soubor s koncovkou „.apk“. Doporučujeme použít spíše druhou možnost, vzhledem k možné velikosti zálohovacího souboru je překopírování přes kabel přece jenom rychlejší.

 

Zálohovací soubor přesuňte do nového zařízení (vnitřní paměť nebo pam. karta), spustit jej následně můžete třeba prostřednictvím nástroje EasyInstaller. Pokud jste udělali vše dle našeho návodu, měli byste spustit hru Angry Birds s uloženým postupem. Stejný postup můžete aplikovat i na další data.

Odkaz na Google Play

Michael Krahulec

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments