Domů » Bleskovky » Sundar Pichai povyšuje. Nově povede nejen Google, ale celý Alphabet

Sundar Pichai povyšuje. Nově povede nejen Google, ale celý Alphabet

Spoluzakladatelé společnosti Google Larry Page a Sergey Brin včera oznámili poměrně překvapivou zprávu – odcházejí z vedení mateřské firmy Alphabet a budou se jí věnovat pouze jako členové představenstva a akcionáři. Do vedení Alphabetu tak nebudou zasahovat přímo, ale prostřednictvím nového ředitele Sundara Pichaie.

Sundar Pichai tak bude kvůli zjednodušení struktury vedení sedět na dvou židlích – zůstane v ředitelském křesle Google, a kromě toho bude řídit celý mateřský Alphabet. Ten dosud vedl Larry Page, zatímco Sergey Brinn působil jako prezident společnosti; jeho pozice s touto restrukturalizací zcela zaniká. V blogovém příspěvku Page a Brinn uvádějí, že se zaujmou roli hrdých rodičů – budou svému dítěti poskytovat lásku a cenné rady, avšak nebudou jej každodenně obtěžovat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).