Střední třída od Samsungu přijde o jeden fotoaparát. Mrzet vás to ale nemusí

990 450 Samsung Galaxy A53 colors

U každého produktu vypichují marketéři rádi čísla. V minulosti to bylo například rozlišení u fotoaparátů, které se mistři svého oboru snažili zákazníkům prodat s jednoduchou formulkou „více megapixelů znamená kvalitnější fotografie“. Honba za maximem obrazových bodů sice v případě chytrých telefonů stále ještě neskončila, avšak pozornost se stočila i k počtu fotoaparátů na jejich zadní straně. I zde začala platit stejná formule, že více znamená lépe, což nutilo výrobce nasazovat i snímače, jejichž využitelnost a kvalita jsou obzvláště u levnějších přístrojů přinejlepším diskutabilní.

Řeč je o dobře známé dvojici makro a bokeh fotoaparátů. Ty první mají často velmi nízké rozlišení a mizernou světelnost (a hlavní fotoaparát poskytuje mnohdy i zblízka mnohem lepší výsledky), druhé se pro změnu podařilo kompletně nahradit softwarovou magií a jejich přítomnost na telefonech je tak čistě marketingovým tahem.

900 450 Samsung Galaxy A52 white
Samsung se možná odhodlá k radikálnímu kroku a u střední třídy vypustí zbytečný bokeh snímač

Nyní se zdá, že první výrobce půjde proti proudu a zbaví se fotoaparátu pro vytváření bokeh efektu. Podle informací serveru TheElec.kr nepočítá čebol Samsung s jeho nasazením ve střední třídě, konkrétně u telefonů Galaxy A24, A34 a A54. Tím se sice připraví o marketingovou vábničku, na druhou stranu ušetří peníze, které nasazení zcela zbytečné komponenty stojí. Gigant podle spekulací bohužel zůstane na půli cesty a v telefonech střední třídy ponechá makro fotoaparát, jehož využitelnost se v praxi rovněž blíží nule.



Galaxy A23



Nepřehlédněte

Certifikace potvrdila Samsung A23 5G. Dostane výkonný čipset a energie na rozdávání

Doufejme, že se spekulace potvrdí a ostatní výrobci budou Samsung brzy následovat. Namísto zbytečných fotoaparátů by totiž mohli ušetřené peníze investovat jinam, kde to zákazník pocítí mnohem více.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku