Domů » Bleskovky » Strategická pecka Age of Empires: World Domination: Podívejte se na první video ze hry

Strategická pecka Age of Empires: World Domination: Podívejte se na první video ze hry

Řada z nás jistě pamatuje hraní Age of Empires, jak po síti s kamarády, tak doma proti počítači v nápadité kampani. Nové pokračování ponese název Age of Empires: World Domination a bude se držet tradičního budování civilizací se vzájemnými souboji. Podle vývojářského studia KlabGames bude hra zaměřená na strategii a taktiku, ale zároveň navržená pro ideální ovládání na dotykových obrazovkách. Na webu společnosti bylo nově zveřejněno video a screenshoty ze hry, které nabízí pohled na to, co nás čeká, až bude hra dostupná.

Podle videa dostalo přednost zobrazení v trojrozměrné perspektivě, oproti zobrazení, které známe z minulosti. Přesto doufáme, že hra si zachová něco z charakteru původní série, která byla velmi populární. Zároveň doufejme, že hra nebude přeplněná nákupy na každém rohu, jak to u některých dnešních free-to-play titulů bývá. Vydání je pánováno na léto letošního roku a podporovány budou platformy Android, iOS a Windows Phone. Těšíte se? My rozhodně ano, i když z grafického zpracování máme zatím celkem rozporuplné dojmy.

David Podzimek

8 komentářů

 1. Petr (neregistrovaný)

  to není žáden Age of Empires, je to úplně jiná hra, kde používaj jen stejné jméno aby se to chytlo. Jedná se o znásilnění původní série… Kéž by tak předělali původní Age 2, nebo Mythology pro dotyková zařízení, to by byl nářez, ne tenhle shit

  • Jakub Karásek

   Vidím to bohužel úplně stejně, toto není AOE!

  • Přesně tak. Age of Empires 2 v úpravě pro dotykové displeje by byly pecka. Tohle je graficky hnusné a navíc se bojím mizerné hratelnosti.

  • Tyler (neregistrovaný)

   Presne.. když mohli udelat AoE 2 HD tak proc ne tohle.. rozhodne by se to dobře hralo na iPadu nebo vetsich tabletech..

 2. Ondra (neregistrovaný)

  Neznáte někdo podobnou hru jako je AoE na mobily/tablety? Zbožňoval jsem ji na PC a hrál jsem ji i na mém starém SE w810i :D

 3. co to su za animacie postav ? do bojove vervy bezia ako na beziacom pase pripadne moonwalkom

 4. petr (neregistrovaný)

  Zase další herní klasika co dostane řádně na p*del? Ach jo. :( Pardon,ale kdejaká stupidita jako Angry Birds se melou pořád dokola,ale nikdo není shopnej tyhle starý klasiky chytit a udělat tak kvalitně jak by si to tyhle hry zasloužily a ne že to vypadá jak s přesmart éry. :( Smutné.

 5. Jindřich Veselý

  Zlatá původní předělávka pro Windows Mobile.. to byla přesná kopie původní hry :)

  [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).