Domů » Články » Stoneloops!: Zábavná hra pro iPhone za velmi příznivou cenu

Stoneloops!: Zábavná hra pro iPhone za velmi příznivou cenu

Většina z vás asi dobře vydařenou počítačovou hru Zuma, která se dočkala portací na nejrůznější platformy. Dnes si představíme iPhone hru StoneLoops! of Jurassica, která je velmi zdařeným klonem Zumy, navíc s velmi přátelským ovládáním a parádní grafikou. A cena hry vaši peněženku také příliš nezatíží.

Už samotné menu hry dává tušit, v jakých prostředích se postupně budeme nacházet. Začínáme vlevo dole a postupně tak, jak jedou kuličky, přecházíme z prostředí do prostředí. Uprostřed obrazovky máme na výběr dva styly hraní. První je klasický jako v Zumě a druhý je trochu zvláštní. Jmenuje se Grab’n’shoot a jak už název napovídá, musíte v něm nejdříve kuličku z pohybujícího se hada sebrat a poté jí přemístit (vystřelit) na správné místo.  Ale o podstatě hry až později, teď se podívejme na grafické provedení a možnosti. Hra je vzhledově velmi vydařená a nabízí spoustu efektů, které se aktivují například při sbírání speciálních bonusů. K dispozici jsou šípy, ohnivé vybuchující koule, blesk, mnohobarevná kulička, boost (přiblíží konec hry), barevný mrak, pteranodon (postará se o zmizení zhruba 15 kuliček), meteory (začnou padat z nebe meteory a ničit kuličky) a nakonec dobře známé vrácení celého hada o kousek zpět.

A jak že se hra vlastně hraje? Řekl bych, že programátoři se s ovládáním dokázali poprat na výbornou. Vozíkem (ze kterého vystřelujete kuličky) pohybujete pomocí prstu. Když chcete kuličku vystřelit, zkrátka prst jen pustíte. Navíc je zde možné si prohodit kuličku za další následující a to tak, že se dotknete dvěma prsty zároveň. Možná že tento hmat může působit neohrabaně, ale opak je pravdou. Když posouváte vozík po obrazovce, prostě se jen jakýmkoli volným prstem na té samé ruce dotknete obrazovky a je to. Cíl hry je také velmi prostý, musíte zabránit, aby se had dostal až na konec dráhy k lebce. Zamezíte tomu tak, že budete střílet stejné barvy kuliček k sobě. Když tam budeme mít alespoň tři, kuličky zmizí. Za úspěch ve hře získáváte body.

- Článek původně vyšel na spřáteleném serveru iPhoneTips.cz.

- - -

Možná by vás ještě mohla zajímat délka celé hry. Jsou zde tedy dva herní módy, 75 kol pro každý mód, 15 bonusových levelů, 24 trofejí k odemknutí a 5  domů k postavení, které charakterizují váš celkový postup ve hře. Celkově je tedy Stoneloops! velmi obsáhlá hra a hlavně jen tak neomrzí. A cena? Pouhých 0,79 EUR v App Store.

- -

iPhoneTips.cz

11 komentářů

 1. Cením si iniciativy zdejších písařů ale nepřipadá vám, že už to trošku přeháníte s těmi článkami na hry? Vždyď od toho mnohem lépe poslouží fórum, kde je konkrétní sekce a dá se v tom mnohem lépe orientovat. Poslední dobou je každý druhý článek recenze na iphone hru a to mi příjde jako nesmysl.

 2. Díky za komentář. Máš pravdu s tím, že iPhone hrám se na titulce nyní dostává více prostoru, nicméně v bleskovkách zase na plné čáře vede WM a případně Android. Zkusím s tím něco udělat tak, aby byl poměr klasických článků vyváženější.

 3. ale ak už je reč o hrách tak prečo nie pre WM ? :(

 4. Takže
  1. souhlasím článků o iPhone je tu až moc přece jen je toto web WM/PDA/MDA apod.
  2. chápu že iPhone je masová záležitost a možřná by si zasloužil i vlasní web iphonemania už jen kvůli tomu že je zaměřen pro jinou sortu lidí než jsou uživatelé PDA/MDA přístrojů co chodí na tento web, a osobně si myslím, že takový web by měl docela dobrou návštěvnost
  3. Hry na PDA“ Mno recenze na tyto hry tu nejsou jelikož kvalitních her na PDA je jako šafránu, a je jich jako šafránu jelikož uživatelů co PDA používají jako herní konzoli je málo a tudíž by se vývojářům vývoj hry zas až tak finančně neoplatil

 5. No ja si myslim ze spoustu uzivatele WM by radi nejakou kvalitni hru. Staci se jen podivat na komenty pod recenzemi Iphone her
  Vyvojarum by se to nevyplatilo protoze by si stejne vetsina lidi ty hry stahla crackle
  Mozna se tohle zmeni s prichodem marketplace, uvidime…

 6. Stano + SGCZ: Protože pro WM se zkrátka v poslední době příliš mnoho kvalitních her neobjevuje. V sekci Recenze jsme dříve o WM hrách psali velmi často, nyní ale začínáme také s iPhonem (a Androidem), proto nevidím důvod, proč si o hrách nenapsat. Mnohdy jsou za velmi lákavou cenu (jako v tomhle případě) a hratelnost je opravdu skvělá. Pokud se situace zlepší třeba s příchodem WM7, nebojte se, že pak bychom se hrám detailně nevěnovali (a to samé platí pro Android).

 7. no jooo … starej dobre LUXOR z PC … není to špatná hra, ale doporučuji přeci jen spíš tu PC variantu. … ted uz je tusim LUXOR 3 — [odkaz]
  Pro Android je něco podobného, jmenuje se to Bonsai Blast … a cena je VELMI prizniva … je to FREE zdarma

 8. jinak souhlasím s jirim hrmou, pro iphone ted skutecne vychazi neuveritelne mnozstvi her, to se vubec se zapomenutym wm ani neda srovnavat.

 9. nejak umele ten realny nepomer zajmu vyvazovat aby se wm UMELE dostavalo na popredi zajmu mi pripada jako nestastne. Nektere casy uz se asi nevrati a wm je patrne uz o mnoho mnoho radu preknonany svymi konkurenty.

 10. BonsaiBLAST … jeste video: [odkaz]

 11. Nechtěl jsem aby můj příspěvek vyzněl ve smyslu, žen a WM není moc kvalitních her ale chtěl jsem jen poukázat na to, že když se napíšou dva články týdně na recenzi her pro iphone, tak tyto články odsouvají mnohem důležitější informace dolů. Za podstatnější informace považuju oznámení nových zařízeních, jejich recenze apod. Když už psát článek na nějaké hry bylo by podle mě rozumější buď shrnout do jednoho článku více her a psát tyto články v menším měřítku nebo jak jsem psal výše, psát tyto recenze na fórum, kde se dají zařadit do sekcí a jsou tak mnohem přehlednější a lépe dohledatelné. Samozřejmě, že se dá napsat i článek na nějakou „revoluční“ nebo něčím ojedinělou hru popřípadě kvalitní software, který nevychází každý den ale psát o druhořadých hrách, i když mohou být zábavné je z mého pohledu plýtvání místem na stránce, což vede k onému odsunování zajímavých článků.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).