TOPlist

Stoneloops!: Zábavná hra pro iPhone za velmi příznivou cenu

Většina z vás asi dobře vydařenou počítačovou hru Zuma, která se dočkala portací na nejrůznější platformy. Dnes si představíme iPhone hru StoneLoops! of Jurassica, která je velmi zdařeným klonem Zumy, navíc s velmi přátelským ovládáním a parádní grafikou. A cena hry vaši peněženku také příliš nezatíží.

Už samotné menu hry dává tušit, v jakých prostředích se postupně budeme nacházet. Začínáme vlevo dole a postupně tak, jak jedou kuličky, přecházíme z prostředí do prostředí. Uprostřed obrazovky máme na výběr dva styly hraní. První je klasický jako v Zumě a druhý je trochu zvláštní. Jmenuje se Grab’n’shoot a jak už název napovídá, musíte v něm nejdříve kuličku z pohybujícího se hada sebrat a poté jí přemístit (vystřelit) na správné místo.  Ale o podstatě hry až později, teď se podívejme na grafické provedení a možnosti. Hra je vzhledově velmi vydařená a nabízí spoustu efektů, které se aktivují například při sbírání speciálních bonusů. K dispozici jsou šípy, ohnivé vybuchující koule, blesk, mnohobarevná kulička, boost (přiblíží konec hry), barevný mrak, pteranodon (postará se o zmizení zhruba 15 kuliček), meteory (začnou padat z nebe meteory a ničit kuličky) a nakonec dobře známé vrácení celého hada o kousek zpět.

A jak že se hra vlastně hraje? Řekl bych, že programátoři se s ovládáním dokázali poprat na výbornou. Vozíkem (ze kterého vystřelujete kuličky) pohybujete pomocí prstu. Když chcete kuličku vystřelit, zkrátka prst jen pustíte. Navíc je zde možné si prohodit kuličku za další následující a to tak, že se dotknete dvěma prsty zároveň. Možná že tento hmat může působit neohrabaně, ale opak je pravdou. Když posouváte vozík po obrazovce, prostě se jen jakýmkoli volným prstem na té samé ruce dotknete obrazovky a je to. Cíl hry je také velmi prostý, musíte zabránit, aby se had dostal až na konec dráhy k lebce. Zamezíte tomu tak, že budete střílet stejné barvy kuliček k sobě. Když tam budeme mít alespoň tři, kuličky zmizí. Za úspěch ve hře získáváte body.

- Článek původně vyšel na spřáteleném serveru iPhoneTips.cz.

- - -

Možná by vás ještě mohla zajímat délka celé hry. Jsou zde tedy dva herní módy, 75 kol pro každý mód, 15 bonusových levelů, 24 trofejí k odemknutí a 5  domů k postavení, které charakterizují váš celkový postup ve hře. Celkově je tedy Stoneloops! velmi obsáhlá hra a hlavně jen tak neomrzí. A cena? Pouhých 0,79 EUR v App Store.

- -

Autor článku iPhoneTips.cz
iPhoneTips.cz

Kapitoly článku