Domů » Bleskovky » Stavebnice Brixo: Futuristické lego, které vás prostě bude bavit

Stavebnice Brixo: Futuristické lego, které vás prostě bude bavit

Dánskou stavebnici Lego znají lidé po celém světě. Plastové díly můžete spojovat do různých tvarů a postavit si můžete snad opravdu cokoliv. Ve stavebnici určené původně pro děti, si našli zalíbení i domácí kutilové, kteří ji využívají téměř všude.

4de4d8d19b2f88f1dbeabf3662fe7ee7_original

Na crowfundingovém portálu Kickstarter se nyní objevila stavebnice, které je přímo určená pro geeky. Brixo, jak zní název celého projektu, jsou kovové bloky, které na první pohled vypadají úplně stejně jako Lego a jsou s ním také zpětně kompatibilní. Bloky mají na svých bocích výstupky, které slouží jako vodiče. Jejich spojováním tak můžete vytvářet jednoduché, ale i složitější obvody.

K dispozici jsou tři základní bloky – senzory, vodiče a tzv. „aktivní bloky“ kam se řadí LED a elektromotory. Nabídka zatím není příliš široká, k dispozici jsou zatím senzory světla, hluku a přiblížení a také modul pro komunikaci prostřednictvím Bluetooth. Dá se očekávat, že se v budoucnu objeví i další moduly.

58c9f687338abca481f59fec31366697_original

Využití Stavebnice Brixo v praxi bude opravdu všestranné. Dovedeme si představit, že by se tato novinka mohla stát zajímavou učební pomůckou na školách. Výrobce uvádí, že je možné komponenty využít i pro IoT (internet věcí) a ovládat tak například osvětlení apod. Hlavní výhodou celé stavebnice je, že se obejdete bez jakéhokoliv pájení součástek či vodičů. Stačí vše jednoduše zapojit a případně i zkombinovat s bloky od Lega. V případě chybného zapojení je oprava problému otázkou několika okamžiků.

Autoři tohoto projektu požadovali na Kickstarteru částku 50 tisíc dolarů. V době psaní tohoto článku byla již vybrána dvojnásobně vysoká suma a do konce zbývá stále měsíc a půl. Pokud máte o stavebnici zájem, na portálu Kickstater můžete autorům přispět určitou částku, za kterou obdržíte set několika bloků. Dostupných setů je celá řada a je tedy pouze na vás, který si vyberete.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments