Statistiky operátorů: Štedrý den v síti Vodafone

Podle statistiky operátora Vodafone o letošních Vánocích velmi výrazně vzrostlo využití datových služeb. SMS provoz se  o Vánocích příliš nenavýšil. Zákazníci používali především jiné elektronické možnosti komunikace, jakou jsou například sociální sítě, instant messaging, videa, a podobně. Nejvíce se o Štědrém dni volalo do Polska, Německa a na Slovensko.

 

Letos lidé o Štědrém v síti Vodafone dni přenesli o 319 % více dat než loni. Špička nastala mezi 21 a 22 hodinou. Hovorů bylo spojeno více než 9,5 milionu, což je o 11 % více než loni. Špička nastala mezi 10 a 11 hodinou. Zákazníci červeného operátora si letos o Vánocích vzájemně (z telefonů i z aplikací) poslali celkem 18,6 milionu SMS, což je o 2 % více než loni. Špička co se týče SMS nastala ve 13:24. V případě multimediálních zpráv bylo odesláno 188 000 MMS, což je o 8 % více než loni. Špička, co se týče MMS, nastala mezi13:00 – 13:10.

U zahraničních hovorů se nejvíce volalo do Polska, Německa, na Slovensko, do Španělska, Maďarska, Vietnamu a Itálie. Co se týče cizinců, nejvíce u nás bylo Holanďanů, Němců, Švédů, Slováků, Britů, Rakušanů, Italů, a Rusů.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

3 komentáře

 1. jbem (neregistrovaný)

  Proč udělat jeden článek se srovnávací tabulkou, když můžou bejt tři sólo, že? :)

  • lerion (neregistrovaný)

   Protože 3 články = víc zobrazení, víc reklam, víc komentářů…

  • jbem (neregistrovaný)

   Jasně, to samozřejmě vím. Až na ty komentáře, zatím jsou tu tři a ani jeden k obsahu článku :-D Což by právě možná bylo lepší, kdyby byl jeden článek o něčem a ne tři o ničem.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *