Domů » Bleskovky » Statistika: Přes 25 % zařízení už používá Android 4.0 nebo vyšší

Statistika: Přes 25 % zařízení už používá Android 4.0 nebo vyšší

Jak je tomu již zvykem, Google 1. října uvolnil informace o postavení jednotlivých verzí operačního systému Android. Verze 4.0 (a vyšší) dosáhla na zajímavou metu a dnes je Ice Cream Sandwich či Jelly Bean k vidění na každém čtvrtém androidím zařízení. Bohužel samotný Jelly Bean si z tohoto koláče „ukousl“ pouze 1,8 %.

Tabulkám stále jasně dominuje verze 2.3 Gingerbread s 55,8% obsazením, takže to mezi uživateli pořad vypadá jako v Pardubicích na hokeji. Na ostatní verze systému pak zbylo 16,8 % androidího trhu.

Podíl Androidu 4.0 se začal měnit ve velkém od doby, kdy klíčoví mobilní výrobci začali s jeho nasazováním do nejlépe prodávaných zařízení na trhu. Díky tomu se dostal přes tuto metu a nyní Android 4.0 spolu s verzí 4.1 stabilně rostou.

Zdroj

Miroslav Václavík

5 komentářů

 1. Zajimave jak na jasne definovavou a vycislenou hodnotu mohou byt dva zcela odlisne nazory. Jedni reknou „uz“ druzi „teprve“…

  Za me, po roce dostupnosti verze systemu oslavovat 1/4 podil…. To spise odpovida tempu obnovy HW mezi uzivately, nez aktualizacim na pouzivanych zarizenich… A to by jeste byl zajimavy pohled na podil stock a root… Dohormady, zde proste Goole&partneri totalne selhavaji.

 2. A co si google myslel? Že nasadí 4.0 a pak 4.1 a každý si hned poběží koupit novy telefon? K smíchu. :-D :-D Asi pánové zapomeli že je evropská ekonomická krize, každý nemá na to si co půlrok kupovat novej telefon. ;-) Tímhle tempem jak to google furt mění jak ponožky a výrobci na to pecou to bude horší a a horší. ;-)

 3. S4crifice (neregistrovaný)

  S.S.ROCK: Škoda jen, že tam, kde běží 4.0, bude běžet i 4.1 ;)

  To je taktika výrobce nedodat novou verzi systému do staršího, aby si uživatel koupil nový telefon, ale jestli si myslí, že mu to bude fungovat – no to je jeho věc … :)

  Já mám třeba Android 4.1 na HTC Desire Z (které má oficiálně 2.3.3) a jede plynuleji, než originál – proto vím, že to je jen ochota výrobců udělat novou verzi systému i pro starší model, ale kdo by to dělal, když potřebuje vydělat…

 4. Martin P. (neregistrovaný)

  s.s.rock:

  Není evropská, postihuje kompletní západní ekonomiku a částečně i druhý a třetí svět. On ten obchodní model nefunguje ani třeba dokonale ani v USA. Spousta věcí se totiž jede na dluh, s tím že to někde, někdo, nějak zaplatí, za-dotuje atd….

  Většina těch „optimistických“ statistik vychází z oblastí s vysokou hustotou obyvatel s nějakou ekonomikou silou. Jsou spíš zneužívané jako PR argument nikoliv že by to tak tomu skutečně bylo.

 5. Thab (neregistrovaný)

  A upřímně – koho to trápí? Většina uživatelů nemá páru, co má za verzi Androida a je jim to jedno (tato část nezajímá ani vývojáře – málokdy stáhnou appku), ti kdo chtějí aktuální verze, často jedou na custom ROM, kdo se v tom nechhce hrabat, koupí si dřív nebo později Nexus a ve výsledku nespokojených tolik není. Tím neříkám, že ta situace je dobrá, jen mi přijde, že nejvíc tohle prožívají fanoušci ostatních OS :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).