Cena:

Startup Druidly získal dvoumilionovou investici a rozšiřuje tým

Společnost Druidly, která vyvíjí platformu pro automatizovanou distribuci obsahu na mobilní telefony, tablety a počítače, získala počáteční investici 110 000 USD.  „Finance použijeme v první řadě k posílení infrastruktury,“ říká David Šmehlík, spoluzakladatel společnosti, a dodává: „Zároveň teď můžeme přibrat do týmu vývojáře pro další mobilní platformy, zejména iOS a Android, a začít pracovat na nových funkcích.

Investorem je Milan Votava, zakladatel legendárního diskusního serveru MaMedia. „Myšlenka, se kterou Druidly přichází, mi připadá zajímavá. Vidím v ní velký potenciál, stejně jako v týmu, který Druidly vyvíjí, a rád se na celé věci budu podílet,“ vysvětluje Votava.

 
Kompletní podoba projektu zatím nebyla odhalena, ale dočkáme se velice brzy… 

Systém je prozatím neveřejný a probíhá testování. Druidly nabídne zákazníkům cenově dostupné, robustní, spolehlivé a škálovatelné řešení, které umožní šíření obsahu na mobilní zařízení a PC bez nutnosti investovat do vývoje vlastních aplikací a distribučních sítí. V budoucnu pak umožní i prodej obsahu, čímž vychází vstříct trendům v médiích.

Druidly se v rámci šíření obsahu ke koncovým čtenářům stará i o vytváření a distribuci čtecích aplikací pro mobilní telefony, tablety i stolní počítače. Firma plánuje svůj vstup na český a evropský mediální trh již koncem léta. 

O projektu

Druidly založili David Šmehlík (majitel digitální agentury Fleveo, specializované na sociální sítě a vývoj aplikací pro ně) a Martin Malý (autor blogovacího systému Bloguje.cz a bývalý šéfredaktor vývojářského magazínu Zdroják.cz). Na projektu pracuje tým zkušených grafiků, vývojářů a softwarových návrhářů.

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.