Domů » Bleskovky » Stále více telefonů dostává funkci Digitální zdraví a hardwarové tlačítko Google Assistant

Stále více telefonů dostává funkci Digitální zdraví a hardwarové tlačítko Google Assistant

Na veletrhu MWC byla představena spousta smartphonů s operačním systémem Android. Nezávisle na značce a ceně u nich čím dál častěji vídáváme i speciální hardwarové tlačítko pro otevření funkce Google Assistant. V jeho implementaci má prsty přímo Google, který s výrobci smartphonů přímo spolupracuje, a slibuje, že letos bude prodáno více než 100 milionů telefonů s tímto prvkem.

Jen v posledních dnech byly s tlačítkem Google Assistant představeny smartphony Xiaomi Mi Mix 3 5G, LG G8 ThinQ a K40, Nokia 3.2 a 4.2, další budou následovat; mezi partnery nechybí ani společnosti Vivo a TCL. Nám nezbývá než doufat, že se Google Assistant naučí v co nejkratší době i česky.

Šíří se i Digitální zdraví

Kromě této schopnosti Google slibuje, že čím dál více telefonů bude podporovat RCS (Rich Communication Services) a také funkci Digitální zdraví. Ta byla nejprve dostupná exkluzivně pro smartphony Google Pixel a Android One, postupně ale také prorůstá do dalších zařízení, například do nových telefonů řady Moto G7.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments