Domů » Bleskovky » Stále více telefonů dostává funkci Digitální zdraví a hardwarové tlačítko Google Assistant

Stále více telefonů dostává funkci Digitální zdraví a hardwarové tlačítko Google Assistant

Na veletrhu MWC byla představena spousta smartphonů s operačním systémem Android. Nezávisle na značce a ceně u nich čím dál častěji vídáváme i speciální hardwarové tlačítko pro otevření funkce Google Assistant. V jeho implementaci má prsty přímo Google, který s výrobci smartphonů přímo spolupracuje, a slibuje, že letos bude prodáno více než 100 milionů telefonů s tímto prvkem.

Jen v posledních dnech byly s tlačítkem Google Assistant představeny smartphony Xiaomi Mi Mix 3 5G, LG G8 ThinQ a K40, Nokia 3.2 a 4.2, další budou následovat; mezi partnery nechybí ani společnosti Vivo a TCL. Nám nezbývá než doufat, že se Google Assistant naučí v co nejkratší době i česky.

Šíří se i Digitální zdraví

Kromě této schopnosti Google slibuje, že čím dál více telefonů bude podporovat RCS (Rich Communication Services) a také funkci Digitální zdraví. Ta byla nejprve dostupná exkluzivně pro smartphony Google Pixel a Android One, postupně ale také prorůstá do dalších zařízení, například do nových telefonů řady Moto G7.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Google asistentku využívám docela často. Já bych to třeba uvítal. I když to není něco pro mě rozhodujícího při výběru přístroje.

 2. Zřejmě konkurence pro Bixby Samsungu, vypadá to, že Samsungu ujel vlak, podpora jazyků je zoufalá, Google to u svého asistenta asi zvládne mnohem lépe.

  • Též si myslím

  • Ač nepoužívám ani Google asistenta, Bixby opravdu ujíždí vlak. Jazyky jsou základ, aby to uživatelé používali a byla poptávka po dalším vylepšování.

  • Tak samozrejme. Ani firma velikosti Samsungu proste nemuze konkurovat v Google tomuto. Uz jenom moznosti ziskani dat pro naslednou analyzu.. tam jsou moznost Google doslova o nekolik galaxii uplne nekde jinde.

  • Jak pise niky, uz jen to enormni mnozstvi dat, co google ma, znamena, ze Google assistent proste je na uplne jine urovni nez Bixby, ale klidne i Siri/Cortana. Snad jedine Alexa ma tak nejak potencial.

 3. Milan Fornůsek

  Z mých tajných zdrojů vím zcela jistě, že se češtiny dočkáme do konce roku. Jen zatím není jisté kterého.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).