Moto G7 a G7 Plus: zajímavá střední třída s povedeným designem

Moto G7 a Moto G7 Plus

Společnost Lenovo v Brazílii představila celkem čtyři smartphony řady Moto G7. Jedná se o telefony střední třídy s velkými displeji, mezi kterými by si měl vybrat úplné každý. V tomto článku si představíme základní model Moto G7 a také jeho mírně vylepšenou verzi G7 Plus.

Moto G7 a G7 Plus
Moto G7 a G7 Plus

Moto G7 a Moto G7 Plus: co mají oba telefony společné?

Na první pohled od sebe Moto G7 a G7 Plus nerozeznáte, oba telefony spolu sdílí design, rozměry i část specifikací. Na první pohled se jedná o typické Motoroly, příslušnost ke značce napoví zejména oblé tvary a kruhový fotomodul na zadní straně, pod kterým se skrývá typické kruhové logo s integrovanou čtečkou otisků prstů.

Oba telefony disponují odolností vůči postříkání vodou, avšak žádné tabulkové krytí IP nesplňují. Čelní stranu v obou případech vyplňuje rozměrný 6,2″ IPS displej s rozlišením 1 080 × 2 270 pixelů a poměrem stran 19:9, který je při horním okraji narušen kapkovitým výřezem. Na displeji poběží téměř čisté prostředí operačního systému Android 9.0 Pie. Posledním společným jmenovatelem je baterie s kapacitou 3 200 mAh, která se dobíjí USB-C konektorem na spodní straně.

https://youtu.be/1aiMLNtIKM8

Moto G7 a Moto G7 Plus: čím se oba telefony liší?

Výřez je u Moto G7 domovem pro 8Mpx selfie kamerku, zatímco přední fotoaparát Moto G7 Plus má rozlišení 12 Mpx. Rozdílné jsou i fotoaparáty ve vystouplém fotomodulu na zadní straně, Moto G7 má 12MPx kamerku se světelností objektivu f/1.8, Moto G7 Plus disponuje 16Mpx snímačem, optikou se světelnosti f/1.7 a optickou stabilizací. V obou případech hlavním kamerám pomáhá sekundární 5Mpx snímač pro hrátky s hloubkou ostrosti.

Moto G7 (Plus)
Moto G7 (Plus)

Mozkem Moto G7 je čipset Qualcomm Snapdragon 632, Moto G7 Plus pohání o malinko výkonnější Snapdragon 636. Oba telefony budou nabízeny v paměťové variantě 4/64 GB, Moto G7 Plus ještě přihodí verzi s 6 GB RAM a 128GB pamětí. Rozdíly hledejme i v bezdrátové komunikaci – Moto G7 má Bluetooth pouze ve verzi 4.2 a postrádá NFC, Moto G7 Plus má Bluetooth 5.0 i NFC čip. Moto G7 Plus navíc disponuje steroreproduktory a rychlejším 27W nabíjením; maximem u Moto G7 je pouze 15 Wattů.

https://youtu.be/3o2lR8WkKpo

Moto G7 a Moto G7 Plus: cena a dostupnost

Moto G7 se bude na českém trhu prodávat od března za cenu 6 499 korun, a to v černé a bílé barvě.

Moto G7 Plus půjde do prodeje už 8. února, cena bude startovat na 7 699 korunách. Telefon bude nabízen v černé a červené barvě.

Autor článku blank
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů. Jaká zařízení aktuálně používám?

Kapitoly článku