Stabilizace videa u Lumie 920: Nokia se omluvila za dezinformaci

Jedním z největších lákadel nové Lumie 920 (první dojmy) měla být technologie PureView a i když u tohoto modelu nenabízí to samé jako u telefonu Nokia 808 „PureView“, přináší navíc pokročilou optickou stabilizaci, která by měla značně zvýšit kvalitu pořizovaných videí i snímků a podstatně lepší světelnost. I to bylo nedílnou součástí prezentace nové vlajkové lodi Nokie a výsledky rozhodně překračovaly standard.

Redaktoři serveru TheVerge si na demonstračním videu povšimli odlesku, ve kterém lze zachytit část štábu včetně kamery a aby toho nebylo málo, tak ani fotografie nebyly pořízeny Lumií. Autor tohoto blogu poukázal na fakt, že na snímcích je dobře viditelná světelná difrakce, které bychom dosáhli nastavením vysokého clonového čísla (např. f/22). Toho samozřejmě není možné dosáhnout se zařízením, které má clonové číslo pevně nastavené na f/2. Internetem také začala kolovat fotografie z focení, na které je mimo jiné vidět i objektiv digitální zrcadlovky.

      

Nokia následně přispěchala s omluvou a vysvětlením, že video v prezentaci mělo pouze demonstrovat schopnosti OIS (Optical Image Stabilization), nebylo pořízeno Lumií 920 a Nokia tímto klipem ani fotografiemi nechtěla způsobit žádnou dezinformaci. Dokládá to také další video, které bylo zveřejněno už 5. září při premiéře nových Lumií v New Yorku, a které má demonstrovat pokročilou stabilizaci obrazu na Lumii 920 (najdete jej pod tímto odstavcem). Nokia zároveň redaktorům serveru TheVerge Lumii 920 zapůjčila, aby s ní mohli vyzkoušet focení v horších světelných podmínkách a autor výše zmíněného blogu byl pozván na kávu :-). 

Informace: Původní článek jsme upravili a aktualizovali o nové informace (13:20).

Autor článku
Jiří Hanč
image/svg+xml
+

Kapitoly článku