Srovnávač tarifů Tarifon získal akreditaci od ČTÚ

Tarifon, srovnávač mobilních, internetových a pevných tarifů v ČR, prošel úspěšně schvalovacím procesem Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) a obdržel akreditaci ČTÚ pro výpočet nákladů uživatele mobilního volání a SMS, mobilního internetu a volání a internetu na pevných přípojkách do telefonních a datových sítí. 

Tarifon zpřístupnil v červnu 2012 veřejnosti objektivní, nezávislé a aktuální srovnání cen všech základních telefonních a datových služeb v ČR a výpočet nejvhodnějších tarifů podle spotřeby uživatele. Tarifon poskytuje bezplatnou pomoc všem, kteří se neorientují ve složitých cenících a službách operátorů. Nyní byly cenové kalkulačky tarifonu certifikovány ČTÚ, když prošly úspěšně také sérii ověřovacích testů na ČVÚT Praha. 

 

Uživatelé si mohou po zadání svého provozu do kalkulátorů tarifonu vyhledat nejvhodnější mobilní nebo jiný tarif pro vlastní potřebu. Tarifon umí i přímo porovnat jednotlivé tarify O2, T-Mobile, Vodafonu a dalších operátorů mezi sebou nebo ceny mobilního volání s tarify na pevných linkách a kabelových přípojkách. Tarifon uživatelům umožňuje rovněž porovnat ceny mobilního a pevného volání s cenami volání po internetu (VoIP) z chytrého mobilu a po pevné lince s internetem jako cenově výhodnou alternativu ke klasickému telefonování. 

Další služba Tarifonu Můj tarif porovnává automaticky údaje o mobilním provozu a tarifu uživatele s aktuálními tarify operátorů. Každý měsíc může uživatele upozornit na výhodnější tarif než dosud používaný. Uživatelé Můj tarif proto nikdy nemusí platit zbytečné částky za volání jen kvůli tomu, že jim operátor nenabídne vhodnější tarif. 

Po registraci ve službě Můj tarif získává uživatel navíc přístup k neveřejným nabídkám operátorů, které jsou dostupné jen zákazníkům se zvláštními výhodami a statutem nebo se je uživatel často dozví až pod hrozbou rozvázání smlouvy s operátorem. 

Tarifon uživateli také poradí, jak telekomunikační tarify vybírat, čeho si především ve smlouvách s operátory všímat a jak se vyhnout zbytečným výdajům za volání. Doplňkem tarifonu je přehled aktuálních cen telefonů pro posouzení, zda se vyplatí koupit u operátora tzv. dotovaný telefon.

Zdroj: tisková zpráva

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku