Domů » Články » Spouštíme SmartMarket: Tipy na aplikace a hry, které jsou zdarma nebo ve slevě

Spouštíme SmartMarket: Tipy na aplikace a hry, které jsou zdarma nebo ve slevě

Původně jsme SmartMarket chystali až na novou SmartManii „2.0“, která by měla světlo světa spatřit v průběhu letošního léta, ale nakonec jsme se rozhodli, že vám nový katalog aplikací a her, které se aktuálně nacházejí ve slevě nebo jsou zcela zdarma, nabídneme už nyní. Pojďme si jej tedy společně představit.

Pokud sledujete naše diskuzní fórum nebo Twitter kanál, pravděpodobně jste si všimli, že vás čas od času upozorníme na nějakou zajímavou aplikaci či hru, která je dostupná zdarma nebo v zajímavé slevě. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli vytvořit nový modul, ve kterém budeme tyto akce monitorovat a vy tak budete mít přehled o tom, jakou hru nebo program se aktuálně vyplatí zakoupit za levnější cenu, případně zda je dočasně k dispozici zcela zdarma. V současné době SmartMarket podporuje tři platformy – Android, iOS (iPhone/iPad) a BlackBerry, ze kterých můžete samostatně filtrovat výsledky. Jakmile bude v České republice dostupná podpora pro Marketplace ve Windows Phone 7, přidáme jej do SmartMarketu také. Odkaz na databázi aplikací v „akci“ naleznete přímo v hlavním menu – Slevy aplikací, přistupovat na tuto stránku můžete také přes doménu SmartMarket.cz.

- 
Náhled na seznam aplikací a her, které jsou aktuálně zdarma nebo ve slevě 

Do databáze mohou tipy na aplikace vkládat všichni registrovaní uživatelé, pokud tedy na internetu narazíte na nějaký zajímavý program či hru v akci, budeme rádi, když se o tip s ostatními čtenáři podělíte. Přidání položky je velice jednoduché, stačí pouze vybrat platformu, vyplnit název a odkaz do daného marketu (App Store, Android Market, App World, případně web výrobce). Následně už jen stačí zaškrtnout, zda se program nachází ve slevě (to je v seznamu reflektováno oranžovým štítkem) nebo je úplně zdarma (zelený štítek). Pokud se vám bude chtít, můžete k aplikaci vyplnit i doplňující popisek (nepovinné), a pak už jen stačí tip odeslat.

-
Přidání položky je velmi jednoduché a budeme rádi, když se s námi o zajímavé tipy podělíte

Do budoucna plánujeme do SmartMarketu přidat další užitečné funkce (RSS, filtrování podle různých kategorií) a budeme rádi, když nám do komentářů napíšete další nápady na vylepšení. Věříme, že vám SmartMarket pomůže ušetřit a získáte díky němu zajímavé aplikace do svých zařízení za výhodnějších podmínek.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

20 komentářů

 1. perfektne. smekam :)

 2. wow, překvapení. Jen tak dál hoši :)

 3. Tom Vysoudil

  Super, tipy. Alespon nejak zuzitkuji to ranni a vecerni „snupani“ na iOS AppStore :-)

 4. nápad je to super, jenom nevím, proč čekat až na ofiko spuštění WP7 marketplace. zajímavé free aplikace jsou tam již nyní

 5. btw. apple má už taky oficiální podporu marketu pro CZ? tedy ceny v korunách?

 6. Tom Vysoudil

  pejvl: AppStore je porad v eurech. A pochybuji, ze se to jen tak zmeni.

  Jinak bych mel jednu pripominku. Ty barevne stitky jsou dle me matouci. Napr. AppShopper ty stitky ma stejne (zelena-oranzova), ale naopak. Ze zelena je price drop a oranzova free. Ale je to o zvyku.

  Misto stitku by se hodilo pridat pole s textem v podobe – Sleva / Zdarma.

  Take cena by si myslim zaslouzila vlastni pole, nez ji psat do strucneho popisu :-)

 7. jj aj WP7 by ste tam mohli pridat. Inak neviete co je s neoficialnym Skype klientom na WP7? [odkaz]

 8. Tom Vysoudil

  Oprava: Appshoper ma stitek zeleny pro price drop i slevu :-)

 9. pejvl: Chvíli jsem nad tím přemýšlel, ale bez plnohodnotného Marketplace to zatím nemá cenu. Nechceme tvořit katalog aplikací, které jsou standardně šířeny jako freeware, smartmarket sleduje ty aplikace, které jsou dočasně zlevněné nebo úplně zdarma. Jenže aplikace ve slevě stejně z WP7 Marketplace nejde oficiální cestou zakoupit a akcí, kdy by byl placený program zdarma, jsem zatím mnoho neviděl (myšleno u free verze MP). Později s tím určitě počítáme, ale zatím ještě ne.

  Tom Vysoudil: Zelený štítek pro slevu mi přijde logičtější než oranžový, každopádně díky za komentář a s tím odlišeným free/sleva ještě něco vymyslíme, ať uživatele nemusíme nutit pamatovat si barvu čtverečku :o) Co se týče ceny, přemýšleli jsme o tom, ale pak jsme si řekli, že s tím nechceme uživatele zatěžovat při vkládání nové položky a raději jsme tam udělali jen dvě povinná pole a zbytek volitelný. Cenu stejně každý zjistí po kliknutí na odkaz a důležité je, aby se čtenář dozvěděl, že je program v akci.

 10. skvely napad, dobre zpracovano – ale osobone bych uvital vetsi provazanost s forem nebo s uzivatelskym uctem, aby si to treba pamatovalo vybranou platformu nebo informovalo o nove pridanych aplikacich ;)

 11. spermosh: Tohle nemá cenu do staré verze integrovat, když za pár měsíců spustíme úplně novou, na které usilovně pracujeme :)

 12. to je pravda, to souhlasim, tak se budu tesit na novou verzi ;)

 13. Dobrej nápad, ale ….. nic novýho pod sluncem. Tohle dávno dělají např. mobil-cestiny (stačí si to přidat do RSS kanálů) nebo Appshopper, taky si stačí přidat do RSS. To jen namátkou na co jsem si vzpomněl. Případně je spousta free aplikací do iP, které to zvládnou přímo v telefonu. Tolik tedy alespoň pro iOS.

 14. Michal Javůrek

  Hans 20 – ten český web neznám, nejsem uživatel IOS, ale Androidu, takže tenhle nápad vítám a asi nejsem jediný :)

 15. Pre Blackberry už existuje aplikácia, ktorá tieto dáta berie z App Worldu (ale nie z crackberry) takže každý kto má záujem, tak sťahujte z App Worldu aplikáciu App Stalker. [odkaz]

 16. Ty vaše štítky se nezobrazují ve Firefoxu 4.

 17. Pro iOS je potreba rozlisovat ipad/iphone. Ackoliv iphone aplikace na ipadu funguji, nechci je tam mit, vypada to odporne :D

 18. Souhlasím si niky79 – na ipadu programy pro iPhnone vypadají otřesné, takže by bylo dobře je rozlišovat. Tímto děkuji za typ na appshoper který funguje přesně tak jak jsem si představoval.

 19. Buffalo007: Díky za informaci, prověříme.

  niky79: S integrací funkce pro rozlišování iPhone/iPad a společných aplikací počítáme, díky :)

 20. element332: Díky za pochvalu a ať ti nový iPhone 4 dobře slouží :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).