Domů » Bleskovky » Spotify pro Windows a MacOS obsahuje chybu, zapisuje na disk stovky gigabajtů dat

Spotify pro Windows a MacOS obsahuje chybu, zapisuje na disk stovky gigabajtů dat

Spotify je jedním z neoblíbenějších prostředků pro streamování hudby. Poslouchat můžete téměř na všech platformách, ať na MacOS, Windows, Linuxu, Androidu či iOS, u prvních třech jmenovaných však momentálně dochází k chybě, která může během jednoho dne zabrat stovky gigabajtů cenného místa na vašem úložišti.

Spotify

Mnozí uživatelé si totiž stěžují, že aplikace zapisuje mnoho zbytečných gigabajtů dat na disk. Množství zabraného místa se pohybuje od 5 do 10 GB za hodinu, pokud však program běží celý den, a to i jen na pozadí bez aktivního poslouchání hudby, dokáže zabrat až 700 GB. Vývojáři již pracují na nápravě a pokud tento problém potkali i vás, je prozatím nejjednodušším řešením program odinstalovat a počkat na oficiální opravu.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

5 komentářů

  1. Chyba je již opravena.

  2. Sorry ale na tvych radach – odinstalovat program, nic smart neni…

  3. Podla toho, co som cital je tento clanok veelmi, ale veelmi nepresny. Nejde totiz o to, ze program na disku zabera stale viac a viac miesta, ide o to, ze relativne maly subor (okolo 100 MB) je neustale prepisovany. To je problem hlavne pri SSD, ktore maju limitovany pocet zapisov a teda sa tymto rapidne znizuje zivotnost SSD. V kazdom pripade, problem by uz mal byt odstraneny a ak aktualizacia problem neodstranila, stacit prepisat prikaz VACUUM v spustitelnych suboroch Spotify niecim neexistujucim (napr. XXXXX) a problem by mal byt vyrieseny.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).