Cena:

Spotify nyní přehrává alba popořádku. Poděkovat za to můžeme Adele

spotify

Každý posloucháme hudbu jinak. Někdo rád náhodné pořadí skladeb, jiní si zase vychutnávají konzumaci koncepčních alb od prvního songu až po ten poslední.

Uživatelé Spotify měli donedávna nativně nastavené tlačítko „play“ do módu „shuffle“, což znamená náhodné přehrávání. Pořadí skladeb z daného alba se tedy vytvářelo náhodně. Nyní se to díky britské zpěvačce Adele mění a Spotify pro své platící uživatele tlačítko „play“ přenastavilo do klasického módu, kdy se skladby přehrávají postupně.

spotify unsplash
Ilustrační obrázek

Když si uživatelé začínali všímat, že u nového alba Adele s názvem 30 se skladby řadí popořadě, Adele na svém Twitteru přiznala, že to byl její požadavek směrem ke Spotify. Nyní se Spotify rozhodlo, že zavedenou funkci změní u všech umělců a alb. Platí to ale pouze pro placenou verzi Spotify Premium.

Podle Spotify se jednalo o úpravu, kterou žádalo mnoho umělců i uživatelů. Adele ale byla tím nejsilnějším hlasem, který ke změně společnost přiměl. Pokud vám náhodné přehrávání bude chybět, stále je možné je jednoduše aktivovat. Spotify před nedávnem spustilo také další novou funkci v podobě textů ke skladbám. I nadále se tak snaží svou aplikaci inovovat a lákat nové předplatitele.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.