Domů » Bleskovky » Spotify HiFi: už brzy budeme moci streamovat hudbu v bezztrátové kvalitě

Spotify HiFi: už brzy budeme moci streamovat hudbu v bezztrátové kvalitě

Spotify chystá poměrně zásadní novinky pro všechny, kteří si potrpí na kvalitní zvuk a hudbu v bezztrátových formátech. Služba Spotify HiFi umožní přehrávání hudby v CD kvalitě. K dispozici bude již během letošního roku pro všechny uživatele Spotify Premium.

Bohužel zatím nevíme, kolik za HiFi zaplatíme, ani v kterých zemích se novinky dočkáme jako první. Mělo by se ale jednat o jakousi příplatkovou nadstavbu klasického placeného účtu Premium. Ačkoliv i nyní je možné zvolit kvalitu streamování (až 320 kbps), poptávka po bezztrátovém formátu prý byla mezi stávajícími uživateli Spotify velmi častá.

spotify unsplash
Bezztrátový přenos bude k dispozici i v rámci Spotify Connect

Kromě uspokojení audiofilních zákazníků ale kvalitnější zvuk přinese také zásadní výhodu oproti Apple Music. Konkurenční služba od Applu aktuálně používá svůj formát AAC s datovým tokem 256 kbps. Bezztrátový formát s datovým tokem 1411 kbps by tak mohl ze Spotify udělat jasného favorita na trhu kvalitního hudebního streamingu.

spotify
Kromě hudby se na Spotify množí také podcasty

Spotify ale oznámilo i několik dalších novinek. V databázi aktuálně přibylo 76 000 nových interpretů a populární hudební platforma se rozrůstá do dalších zemí. Brzy překoná hranici jedné miliardy uživatelů. Stále probíhají vylepšení v oblasti podcastů, konkrétně se jedná o lepší doporučování a vyhledávání, přítomnost videa nebo interaktivní funkce v podobě otázek od uživatelů.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.