Spotify drasticky mění design. Hlavní obrazovka nezapře inspiraci TikTokem

spotify redesign 2023
  • Spotify chystá radikální proměnu mobilní aplikace pro iOS a Android
  • Proměnou projde také vyhledávač, který zase o kus usnadní objevování nového obsahu
  • Oblíbená funkce Autoplay bude fungovat také u podcastů

Hudební služba Spotify představila dosud největší designovou změnu mobilní aplikace pro iOS a Android, která v řadě ohledů vybízí ke srovnání se sociální sítí TikTok. Uživatelům nabídne kompletně přepracovanou domovskou obrazovku, ze které bude možné jednoduše přehrávat ukázky muziky, podcastů i audioknih. Mezi chystané novinky patří i funkce Smart Shuffle, rozšířené možnosti vyhledávání i automatické přehrávání podcastů.

Ať už z domovské obrazovky zamíříte do příslušná kategorie prostřednictvím krátké vizuální a samozřejmě zvukové ukázky pomůže objevit novou muziku nebo doporučí zajímavý podcast podle preferencí daného uživatele. Odtud se pak posluchač může intuitivně proklikat třeba až na profil umělce či pouze pokračovat v poslechu, a to s plynulou návazností na konec ukázky.

Změn dozná také vyhledávač, který vám nově umožní prozkoumávat klipy z vámi oblíbených hudebních žánrů a z jednoho místa je snadno ukládat do playlistů nebo sdílet mezi přáteli. Vyhledávat půjde i pomocí hashtagů a nedočkaví posluchači budou moci prostřednictvím ukázek nahlédnout do svých oblíbených playlistů jako Discover Weekly či New Music Friday.tiktok unsplashNepřehlédněte

Jak smazat TikTok? Poradíme, jak zrušit účet z mobilu i počítače

Zmíněná funkce Smart Shuffle se bude starat o to, aby vás jednotlivé playlisty tak snadno neomrzely, a vkusně je bude prokládat skladbami s podobným nádechem. Jinými slovy lze říci, že tato novinka obohatí vaše důvěrně známé seznamy o adresná hudební doporučení.

Funkce Autoplay, která již dlouho funguje u přehrávání hudby, si najde cestu i mezi podcasty. Jakmile jeden podcast skončí, automaticky dojde ke spuštění jiné relevantní epizody, která by se měla shodovat s vašimi posluchačskými preferencemi.

Autor článku blank
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku