Domů » Bleskovky » Spotify a YouTube chystají levnější předplatné. Má to ale několik háčků

Spotify a YouTube chystají levnější předplatné. Má to ale několik háčků

Předplácíte si hudební službu Spotify nebo prémiovou variantu YouTube a přemýšlíte o tom, jak ušetřit na měsíčních poplatcích? Provozovatelé těchto služeb toto dilema možná vyřeší za vás, ovšem jak to bývá, nabízená sleva nebude zadarmo.

YouTube Lite: bez reklam, ale i bez „muziky“

Společnost Google začala ve vybraných evropských zemích nabízet službu YouTube Premium Lite. Oproti „plnotučnému“ předplatnému stojí měsíčně pouze 6,99 EUR (asi 178 korun), což je téměř polovina běžného předplatného. Za oběť této slevě nicméně padl přístup ke službě YouTube Music či možnost stahování videí pro offline použití; odlehčené Premium vás pouze zbaví reklam na YouTube a YouTube Kids. Google prozatím testuje zájem v Belgii, Dánsku, Finsku, Lucembursku, Nizozemsku, Norsku a Švédsku.

YouTube

Spotify za dolar měsíčně?

Levnější předplatné chystá i Spotify, které chce skrze službu Spotify Plus snížit cenu na pouhý dolar měsíčně (asi 22 korun bez DPH). V tomto případě se však reklam nezbavíte, pouze dostanete možnost přehrávat si libovolné skladby a libovolně mezi nimi přeskakovat.

Služba Spotify Plus zatím není veřejná, ale je pouze testována na úzkém okruhu zájemců, a to dokonce za různé ceny, aby si provozovatelé služby ověřili zájem v různých cenových hladinách. Zatím tedy není jisté, kolik bude Spotify Plus stát a kdy vůbec dorazí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Ešteže u nás plnohodnotné YouTube premium stojí len 7.19€.

 2. Naprosot nechápu, proč bych měl za něco jako jůtůb platit předplatné!

  • Nechápeš spoustu věcí.

  • Třeba mu reklamy nevadí a stahovat offline nic nemusí.

  • Hlavně nevidím žádný učel v ztrácení času čučením na jůtube a ještě za to platit…

  • Ak YouTube nepozeráš, lebo je to pre Teba strata času, tak prečo sa pýtaš na to, na čo by Ti to predplatné bolo?

  • Už jste slyšeli o YT music?

  • Dalca: Závisí na co se zaměříš. Pro mě je YouTube skvělým zdrojem informací. Díky YouTube jsem se naučil 3D modelování, 3D tisk, chytrou domácnost jsem převedl na Home Assistant, koukám na různé dokumenty, recenze, případně si to pustím v autě a poslouchám. YouTube není jen o jednoduchých „influencerech“ a to samé platí i pro sociální sítě. Víš, svět není černobílý a já ti držím palce, ať ti to jednou dojde.

  • Ja to mam podobne ako anonym. Doma TV pouzivam 95% na content prave z youtube a nic take ako kabelovku alebo DVBt ani nepozeram a nemam ani predplatene (az na to DVBt, lebo to musim). V mobilu zas idem YT Music 👌

 3. Youtube Vanced / Youtube Music Vanced :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).