Sportovní aplikace Endomondo slaví 10 milionů uživatelů

Z diskuzí v našem fóru jasně vyplývá, že spousta našich čtenářů neodkládá svůj chytrý telefon ani při svých sportovních aktivitách. K tradičnímu poslechu hudby při běhání totiž stále častěji přibývá i touha své výkony nějakým způsobem zaznamenávat a případně je i sdílet s ostatními. Pro tyto účely už vznikla celá řádka nejrůznějších aplikací, mezi kterými je právem jednou z nejoblíbenějších Endomondo. To je, podobně jako jeho konkurence, multiplatformní, což znamená, že jej mohou používat majitelé zařízení s iOS, Androidem, Windows Phone, Windows Mobile, Symbianem, BlackBerry a dostupná je i verze pro Javu.

Vývojáři z Endomonda se minulý týden pochlubili, že jejich aplikaci používá již více než 10 milionů uživatelů. Při té příležitosti zveřejnili i několik zajímavých statistik. Za zmínku stojí například fakt, že součet všech uražených vzdáleností by vydal na 1335 výletů na měsíc nebo že všichni sportovci dohromady denně spálí počet kalorií odpovídající 198 tisícům hamburgerů. Další zajímavé údaje naleznete na pěkně zpracované infografice níže.

A co vy? Používáte nějakou sportovní aplikaci, nebo při svých aktivitách vyžadujete klid, soukromí a plné soustředění na výkon? Dejte nám vědět v diskuzi.

Zdroj: Endomondo

Autor článku
Miroslav Havlíček
image/svg+xml
+

Kapitoly článku