Domů » Bleskovky » Spoluzakladatel Aceru: Spojenectví Microsoftu a Intelu padne, zisky si nechávají jen pro sebe

Spoluzakladatel Aceru: Spojenectví Microsoftu a Intelu padne, zisky si nechávají jen pro sebe

Acer musí být na Microsoft v poslední době opravdu hodně rozhněvaný. Alespoň to tak vypadá podle nedávných veřejných prohlášení vysokých představitelů společnosti. Vše začalo minulý rok, když Microsoft oznámil tablety Surface. Většina výrobců zařízení s Windows vydala spíše diplomatická vyjádření o pevném partnerství s Microsoftem a kvalitě vlastních produktů. Acer šel jinou cestou a jeho CEO J. T. Wang označil Surface za chybu a řekl, že Microsoft si měl produkci raději dvakrát rozmyslet. Po odepsání 900 milionů dolarů a nepopularitě Windows RT měl CEO Aceru v něčem pravdu.

 
Stan Shin, spoluzakladatel Aceru

Moc se za rok nezměnilo a nyní tu máme další prohlášení představitele Aceru na účet Microsoftu, ve kterém vysvětluje, že partnerství Intelu a Microsoftu je předurčeno k tvrdému dopadu. Oba giganti si nechávají většinu zisků pouze pro sebe a tlačí tak řadu hráčů do náručí Googlu. Aby ekosystém mohl dál zůstat silný a růst, musí umožnit zisk všem partnerům. Souhlasíte s tímto tvrzením nebo máte pocit, že Shin nemá pravdu?

David Podzimek

4 komentářů

  1. fero (neregistrovaný)

    Je na tom možná kousek pravdy, ale my tohle vůbec nemůžeme posuzovat. To že se Aceru nedaří nemusí nutně znamenat tohle.

  2. Myslím, že si Microsoft, Intel a Google nemají vůbec co vyčítat. A jinak je mi to zcela volný. Acer považuji za velmi nekvalitní zařízení a mám s nimi tolik negativních zkušeností, že jsou mi u…

  3. jack2310 (neregistrovaný)

    MCEZA já mám se značkou ACER taky velmi negativní zkušenosti…

  4. Tak dlouho se chodí s Acerem do práce až si monitor utrhne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).