Domů » Bleskovky » Společnost OMsignal začala nabízet první chytré tričko s armádou senzorů

Společnost OMsignal začala nabízet první chytré tričko s armádou senzorů

Většina produktů ze segmentu nositelné elektroniky se nesoustředí pouze na notifikační funkce, ale snaží se zároveň z části suplovat profesionální sporttestery. Ačkoliv je jejich přesnost měření v mnoha případech diskutabilní, je z toho velmi dobře patrné, kudy se bude ubírat budoucí vývoj mobilních technologií. Již na letošním veletrhu MWC jsme měli možnost se blíže seznámit s vizí japonské společnosti NTT DoCoMo, která nám zde prezentovala oděvy vybavené senzory monitorující zdravotní funkce.

 

Obdobnou myšlenku převedl do praxe americký výrobce OMsignal a na trh uvedl vlastní řešení. Jedná se o kompresní fitness tričko, které je protkané řadou miniaturních senzorů. Ty dokáží sledovat srdeční frekvenci, pravidelnost a hloubku dýchání, počet kroků a následně spálené kalorie. Naměřená data z čidel putují do malé černé krabičky umístěné v hrudní oblasti, odkud se dále přenášejí do chytrého telefonu skrze Bluetooth 4.0.

 

Prostřednictvím dodávané aplikace má uživatel dokonalý přehled nad vynaloženou aktivitou, kterou může dále porovnávat se staršími záznamy. Aplikace neposkytuje pouze suchá data, ale dokáže svému majiteli sdělit aktuální úroveň soustředění a fyzickou zátěž. Výhody chytrého třička se však projeví nejen při pobytu v posilovně či na běžícím pásu, ale i v kancelářském prostředí. Pokud budete například sedět příliš dlouho před svým monitorem, obdržíte upozornění, že by bylo dobré jednou za čas vstát a protáhnout se.

Podle výrobce má integrovaný akumulátor vydržet třicet hodin na jedno nabití. Voděodolné tělo hlavní jednotky umožňuje oděv prát v pračce, nicméně není konstruováno pro plavání, které by ho mohlo nenávratně poškodit. Co se týče dostupnosti, tak výrobce zatím přijímá pouze předobjednávky, přičemž cena činí 199 USD (přibližně 4 000 Kč bez daně).

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Diskuze k článku

  1. Dr.foot (neregistrovaný)

    Pěkný jdu do toho dobrý nápad a skvělý pomocník.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).