Domů » Bleskovky » Společnost Corning představila čtvrtou generaci ochranných skel Gorilla Glass

Společnost Corning představila čtvrtou generaci ochranných skel Gorilla Glass

Ochranná skla nad displeji mobilních telefonů budou zase o něco odolnější a to i bez syntetického safíru. Společnost Corning dnes představila novou generaci ochranného aluminosilikátového skla Gorilla Glass, má si zachovat nízkou tloušťku (0,4 mm), vysokou trvanlivost, optickou čirost a zároveň má být odolnější proti poškození ostrými předměty a pádům z výšky.

  

Corning se chlubí, že Gorilla Glass 4 přežije 80 % pádů na betonový povrch z 1 metru, což má být dvojnásobná úspěšnost oproti konkurenčním sklům. Ostatně právě na rozbití od pádů se vývojáři na přání zákazníků zaměřovali nejvíce, na video z testování skel se můžete podívat níže.

Předchozí tři generace Gorilla Glass se od roku 2007 objevily na celkem 1395 typech produktů, v součtu na více než 3 miliardách zařízení. Kdy bude čtvrtá generace dostupná výrobcům zařízení, se však Corning nepochlubil, zřejmě se dočkáme již příští rok.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).