Společnost Corning představila čtvrtou generaci ochranných skel Gorilla Glass

Ochranná skla nad displeji mobilních telefonů budou zase o něco odolnější a to i bez syntetického safíru. Společnost Corning dnes představila novou generaci ochranného aluminosilikátového skla Gorilla Glass, má si zachovat nízkou tloušťku (0,4 mm), vysokou trvanlivost, optickou čirost a zároveň má být odolnější proti poškození ostrými předměty a pádům z výšky.

  

Corning se chlubí, že Gorilla Glass 4 přežije 80 % pádů na betonový povrch z 1 metru, což má být dvojnásobná úspěšnost oproti konkurenčním sklům. Ostatně právě na rozbití od pádů se vývojáři na přání zákazníků zaměřovali nejvíce, na video z testování skel se můžete podívat níže.

Předchozí tři generace Gorilla Glass se od roku 2007 objevily na celkem 1395 typech produktů, v součtu na více než 3 miliardách zařízení. Kdy bude čtvrtá generace dostupná výrobcům zařízení, se však Corning nepochlubil, zřejmě se dočkáme již příští rok.

 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *