Domů » Bleskovky » Společnost AUO představila 5,7″ QHD AMOLED displej (1440 x 2560 px) s jemností 513 ppi

Společnost AUO představila 5,7″ QHD AMOLED displej (1440 x 2560 px) s jemností 513 ppi

Trendem nadcházejících top smartphonů budou bezesporu zobrazovací panely s velmi vysokým rozlišením. Nejčastěji se hovoří o QHD (WQHD) – 1440 x 2560 px. Displej s nejvyšším rozlišením a nejvyšší jemností má aktuálně Oppo Find 7a (5,5″ QHD, 538 ppi, LCD), nicméně ten se zatím stále neprodává. Jediným smartphonem s QHD displejem, který už je v prodeji, je šestipalcový Vivo Xplay 3S, ten ale vzhledem k úhlopříčce dosahuje jemnosti 490 ppi a opět se jedná o LCD panel.

Tchajwanská společnost AU Optronics dnes představila vlastní Super AMOLED panel s úhlopříčkou 5,7″ a QHD rozlišením (1440 x 2560 px), který se pyšní jemností 513 ppi. AUO je jedním z největších výrobců displejů a mimo jiné dodává i displeje pro Samsung. V tuto chvíli nevíme, kdy se tento panel objeví u prvních komerčně dostupných zařízení, ale odhadujeme, že by se tak mohlo stát v druhé polovině tohoto roku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Super. Na PC máme povětšinou ještě méně jak FullHD rozlišení a nikomu to nevadí, ale na těch krabičkách s 4-6″ se hrozně řeší jemnost, nejlépe tam mít ještě vyšší rozlišení s jemností 1xxx ppi, abychom byli všichni spokojeni.

    Ať se radši ty trapáci začnou zabývat pořádnými bateriemi.

    • Presne tak, honba za vysokym rozlisenim na chytrych zarizenich je zbytecna i neprinosna.Naopak na nejdulezitejsi prvek baterii se zapomina.

  2. M (neregistrovaný)

    Kdyby jste to nenapsali pod každým podobným článkem tak už bych si to ani neuvědomoval.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).