Společnost AUO představila 5,7″ QHD AMOLED displej (1440 x 2560 px) s jemností 513 ppi

Trendem nadcházejících top smartphonů budou bezesporu zobrazovací panely s velmi vysokým rozlišením. Nejčastěji se hovoří o QHD (WQHD) – 1440 x 2560 px. Displej s nejvyšším rozlišením a nejvyšší jemností má aktuálně Oppo Find 7a (5,5″ QHD, 538 ppi, LCD), nicméně ten se zatím stále neprodává. Jediným smartphonem s QHD displejem, který už je v prodeji, je šestipalcový Vivo Xplay 3S, ten ale vzhledem k úhlopříčce dosahuje jemnosti 490 ppi a opět se jedná o LCD panel.

Tchajwanská společnost AU Optronics dnes představila vlastní Super AMOLED panel s úhlopříčkou 5,7″ a QHD rozlišením (1440 x 2560 px), který se pyšní jemností 513 ppi. AUO je jedním z největších výrobců displejů a mimo jiné dodává i displeje pro Samsung. V tuto chvíli nevíme, kdy se tento panel objeví u prvních komerčně dostupných zařízení, ale odhadujeme, že by se tak mohlo stát v druhé polovině tohoto roku.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

3 komentáře

 1. maxxz (neregistrovaný)

  Super. Na PC máme povětšinou ještě méně jak FullHD rozlišení a nikomu to nevadí, ale na těch krabičkách s 4-6″ se hrozně řeší jemnost, nejlépe tam mít ještě vyšší rozlišení s jemností 1xxx ppi, abychom byli všichni spokojeni.

  Ať se radši ty trapáci začnou zabývat pořádnými bateriemi.

  • htcjirka (neregistrovaný)

   Presne tak, honba za vysokym rozlisenim na chytrych zarizenich je zbytecna i neprinosna.Naopak na nejdulezitejsi prvek baterii se zapomina.

 2. M (neregistrovaný)

  Kdyby jste to nenapsali pod každým podobným článkem tak už bych si to ani neuvědomoval.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *