Domů » Bleskovky » Společně s Xiaomi Mi 8 dorazí nové prostředí MIUI 10: má být rychlejší než blesk

Společně s Xiaomi Mi 8 dorazí nové prostředí MIUI 10: má být rychlejší než blesk

Čínský drak Xiaomi představí příští čtvrtek svůj nový vlajkový smartphone Mi 8, který bude mít perfektní hardwarovou výbavu s moderními prvky biometrického zabezpečení – dostane totiž schopnost rozpoznat uživatele podle jeho 3D modelu obličeje, a také čtečku otisků prstů zabudovanou do displeje. Společně s novým hardwarem má být příští týden představen i nový software.

Na jedné z upoutávek Xiaomi slibuje příchod prostředí MIUI 10, a přidává popisek „bude rychlejší než blesk“. Podobný popisek je i na upoutávce na zmíněný smartphone, tudíž je takřka jisté, že Xiaomi Mi 8 bude prvním telefonem s MIUI 10 na palubě. Dá se však předpokládat, že nové prostředí dostane široký zástup telefonů čínské značky, byť nutně nemusí být jeho příchod svázán s novou verzí systému Android.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Rychlejší než blesk. Sakra až tu MIUI 10 uvolní pro můj Mi Mix, tak abych to vůbec stačil ovládat. Nyní si na rychlost nemůžu stěžovat, tak uvidím potom.

  • Bude se moset uměle zpomalovat. To je jasné.
   TAk jako když má motor přílišný výkon v autě tak se nastaví omeovač
   Procesor bude mít omezovač, gpu a ve sběrnicích budou překážky pro signály

 2. Lukáš Chalupa

  Ryhlost světla nepřekoná co ? ????

  • A blesk se snad nešíří rychlostí světla?

  • Ne. Už s principu to není možné. Aby se totiž blesk (jiskrový výboj) šířil rychlostí světla, musel by se šířit ve vakuu, ale v tom se šířit nemůže, protože ve vakuu se elektrický náboj nemá po čem šířit. ;)

  • Všechno se to přeci pouze blíží rychlosti světla. :)

  • po zakysanke aj ja

  • Ale rychlost světla v reálném prostředí taky není 3*10^8, závisí také na prostředí, kterým se šíří a na dalších vlivech. Pokud ale srovnáme rychlosti v referenčním vakuu, tak blesk=světlo.

  • Marty08: Rychlost světla je přesně definovaná konstanta a takovou rychlostí se blesk zkrátka nešíří. Souhlasím s tím, že v naší atmosféře se blesk s světlo šíří stejnou rychlostí, ale ani jedno se nešíří rychlostí světla. Takže odpověď na „A blesk se snad nešíří rychlostí světla?“ je jednoznačná – nešíří.

  • Lurs Gastrson

   Hodně pěkný

 3. Konstantou není rychlost světla, ale rychlost světla ve vakuu. V jiném prostředí je světlo pomalejšší, takže například dochází k tomu, že Čerenkovovo záření ve vodou chlazených atomových reaktorech je rychlejší, než světlo (v týchž reaktorech).

 4. Ona ta rychlost světla není nic moc. Když si vezmete, že hvězdy na obloze jsou ve vzdálenosti desítky až stovky světelných let, tak by to chtělo něco rychlejšího :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).