Sledujte nás na YouTube

Splinter Cell nebo Need for Speed: Nové hry pro Xbox Live

Microsoft tento týden v Las Vegas oznámil příchod pěti nových her s podporou Xbox Live na platformu Windows Phone. Již v únoru se dočkáme přírůstků od vydavatelů jako Electronic Arts, Gameloft nebo přímo Microsoft Studios. Jako prvního z ních můžeme jmenovat Need for Speed: Hot Pursuit, závodní arkádu od EA, která již má v Marketplace jednoho staršího bratříčka v podobě NFS: Undercover. Nová hra umožní výběr z 20 vozů včetně např. Pagani Zonda Cinque a také několika moderních policejních antonů (např. Lamborghini Reventon), se kterými se budete moci prohánět na 24 tratích.

-

Další novinkou je Tom Clancy’s Splinter Cell Conviction od Gameloftu. Legendární akční stealth série z PC a dospělých konzolí si konečně najde cestu i na mobilní Windows. Jako odepsaný agent Sam Fisher budete musete využít všech svých schopností, abyste zachránili svoji dceru ze spárů prohnilé tajné organizace.

Microsoft Studios pak přinesou rovnou trojici her. Toy Soldiers: Boot Camp a  BulletAsylum prověří vaše bojové schopnosti, zatímco s Chickens Can’t Fly si naopak provětráte mozkové závity, když se budete napříč čtyřmi laboratořemi snažit najít odpovědi na otázky jako např. zda existuje život po řezníkovi nebo jestli se kuřata bojí duchů.

Obzvlášť těšit se pak mohou noví majitelé Lumií, pro které Nokia ve spolupráci s EA přinese 20 exkluzivních herních titulů jako Mirror’s Edge, Tiger Woods PGA Tour, Monopoly a další. Ty se sice časem dostanou i na ostatní zařízení s Windows Phone, zatím ale není jasné, jak dlouho si budeme muset počkat.

Závěrem bychom vás ještě chtěli upozornit na novou budovatelskou strategii s názvem Bug Village, která je nyní zdarma dostupná v MarketPlace. Jedná se o první z tzv. “freemium” titulů s podporou Xbox Live. To znamená, že můžete celou dobu hrát a získat všechny achievementy bez nutnosti jakékoliv platby, pokud ale budete mít zájem, můžete si rozvoj vaší vesnice usnadnit nebo urychlit nějakým tím placeným “podvůdkem”. Bug Village tak funguje na podobném principu jako většina her na sociálních sítích.

Odkaz na Marketplace: Bug VIllage

Zdroj: Windows Phone Blog,

Miroslav Havlíček

17 komentářů

 1. MrSalmon (neregistrovaný)

  YES!! tajně sem doufal že by mohli udělat Mirror’s Edge na WP.. už se těšim :) !

  • Miroslav Havlíček (neregistrovaný)

   Mirror’s Edge mě osobně potěšil asi taky nejvíc. Jenom se bojím, že to bude jen plošinovka alá [odkaz]

  • uni (neregistrovaný)

   Miroslav Havlíček: No to si piš, i na WASD + myš to byla solidní honička tu kočku ukočírovat:-D

  • Miroslav Havlíček (neregistrovaný)

   uni: Hehe, to jo. Hrál jsem to chvilku u kamaráda na Xboxu s gamepadem a jen jsem se utvrdil v tom, že myš je dosud nepřekonaný a zřejmě jen tak nepřekonatelný vynález. :-)

 2. mino (neregistrovaný)

  clanok znie ako by islo o verzie z PC a konzoli, pritom to su tie iste zjednodusene verzie co su uz na Android/iOs

 3. mimonaut (neregistrovaný)

  Hmmmm.. velká škoda, že ty videa nejsou z WindowsPhone, ale emulátoru.. protože takhle plynulej pohyb třeba v NFS lze i na 1.4GHz 205adreno očekávat jen těžko (alespoň doposavad žádná hra s obdobnou grafikou úplně plynule neběžela)

 4. uni (neregistrovaný)

  Především by měli nechat značku pochovanou, když už i samotní EA ji používají jen pro odpad (Shift vyjmuli ze série).

 5. MrSalmon (neregistrovaný)

  U Bug Village mám po načtení vesnice černou obrazovku… Neví co s tim, stalo se to taky někomu?

 6. TomasSX1 (neregistrovaný)

  Dizkusia k tejto teme je aj na foru [odkaz] :)

 7. premikkoci (neregistrovaný)

  Na marketplace je pouze Undercover, ne Most wanted

 8. dwbmb (neregistrovaný)

  Nevím, jestli WP prospěje, když čím dál víc app bude jen pro Nokie.

  • Pacikx (neregistrovaný)

   Mám stejný názor. Jasně, Microsoft a Nokie spolu spolupracujou, ale tohle je dost nefér vůči majitelům telefonů jiné značky… Pochopím že Nokia bude mít svojí navigaci jen pro svoje telefony, ale to, že bude mít s předstihem pro svoje zařízení nové hry, případně aplikace, atp… už není moc hezký…

  • dwbmb (neregistrovaný)

   Pacikx: Nejsem top manager nadnárodní korporace, takže opravdu netuším, o čem mluvím. Ale přijde mi nerozumné zákazníky tímhle způsobem tlačit ke koupit tohoto či onoho.

  • SkopiX (neregistrovaný)

   Pacikx: sak takto to ma i xperia play na androidu… po case se to az uvolni pro ostatni…

  • premikkoci (neregistrovaný)

   SkopiX (neregistrovaný): Nokia spolupracuje s EA pokud vím. EA se k tomu vyjádřilo, že prej budou hry pro všechny WP, ale asi s nějakým zpoždění.

  • -_- (neregistrovaný)

   premikkoci: Ak sa nemylim, malo by to byt 6 mesiacov a potom sa exkluzivita skonci.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *