Domů » Bleskovky » Spíte jako klokan, nebo delfín? Fitbit chystá detekci chrápání

Spíte jako klokan, nebo delfín? Fitbit chystá detekci chrápání

Americká značka Fitbit, která spadá pod Google, platí za jednoho z předních výrobců chytrých hodinek a fitness náramků. Mezi sledované činnosti jeho chytrých zařízení patří kromě chůze či sportu také spánek, který se podle informací schovaných v APK souboru aplikace Fitbit dočká proměny. Co všechno bude jinak?

fitbit sense 2
Fitbit Sense

Server 9to5Google poukázal na změnu v chystané verzi aplikace Fitbit s číslem 3.42. Nová funkce se týká spánku a v originále se jmenuje „Snore & Noise Detect“, tedy detekce chrápání a hluku. Po zapnutí této funkce budou chytré hodinky Fitbit sledovat kromě času spánku a spánkových cyklů také to, jestli náhodou nechrápete.

fitbit snore 1
Aplikace Fitbit se naučí sledovat vaše chrápání

Sledování probíhá skrze mikrofon, který hodinky aktivují ve chvíli, kdy rozpoznají, že jste právě usnuli. Nasbírané údaje poté vyhodnotí v aplikaci, kde chrápání označí na stupnici od velmi tichého po velmi hlasité, přičemž nezapomene přidat ani konkrétní údaj v decibelech. To nicméně není všechno. Na základě nasbíraných dat vám aplikace přiřadí titul či zvíře, které nejvíce odpovídá vašemu chrápání. Dozvíte se tak, jestli chrápete jako medvěd, klokan, želva či delfín, případně jestli jste neklidný, mělký nebo pořádný spáč.

fitbit snore 2
Chrápete spíše jako klokan, nebo žirafa?

Detekce chrápání má nicméně také nevýhody. První je výdrž na baterii, která kvůli neustále zapnutému mikrofonu bude ubývat rychleji. Fitbit dokonce doporučuje, abyste neusínali s hodinkami nabitými na méně než 40 procent. Tou druhou je, že hodinky nedokáží rozpoznat, zda chrápete vy, či vaše drahá polovička. Kdy se dočkáme ostrého spuštění detekce chrápání, není prozatím jasné.

Fitbit
Cena: zdarma

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

 1. Já jako prase, na to nepotřebuji náramek :D

  • Opravdu nepotřebuji mít celu noc zapnutej mikrofon.
   Opravdů nepotřebuji vůbec mít zapnutý jakýkoliv mikrofon (kameru, lokátor…), vyjma okamžiků, kdy jej úmyslně chci použít.

  • Mne to detekuje pritulkyne.

 2. Google koupí Fitbit.
  Fitbit zavede super novou funkci na detekci chrápání.
  Super nová funkce vyžaduje jediné – trvale zaplý mikrofon.
  Náhoda? :D :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).