Domů » Bleskovky » Špičkové Xiaomi Mi 11 Pro se poodhaluje. Máme první informace o displeji a fotoaparátech

Špičkové Xiaomi Mi 11 Pro se poodhaluje. Máme první informace o displeji a fotoaparátech

S vlajkovými smartphony od Xiaomi to letos nebylo v našich končinách jednoduché. Jarní řada Mi 10 se na našem trhu příliš neohřála, neboť za danou cenu postrádala potřebnou konkurenceschopnost. Podzimní smartphony řady Mi 10T mají příznivější cenovou politiku, ovšem ve výbavě dělají drobné ústupky. Na jaře by Xiaomi mělo opět představit telefony s nekompromisní výbavou.

Xiaomi Mi 11 Pro: 120Hz displej s Quad HD+ rozlišením

Xiaomi chystá na jaro modelovou řadu Mi 11, přičemž nejvybavenější model s přídomkem Pro má být vybaven mírně zaobleným AMOLED panelem s Quad HD+ rozlišením a obnovovací frekvencí 120 Hz.

To je oproti Mi 10 Pro významné zlepšení, letošní model disponoval „pouze“ 90Hz panelem s Full HD+ rozlišením. Na selfie kamerku zabudovanou pod displej musíme zatím zapomenout, Xiaomi ji údajně umístí opět do otvoru v levém horním rohu.

800 600 Xiaomi Mi 10T Pro
Xiaomi Mi 10T Pro

Díky zjištění informátora Digital Chat Station máme i první informace o fotoaparátech. Telefon má dostat hlavní fotoaparát s rozlišením 50 megapixelů a teleobjektiv s rozlišením 12 megapixelů (může se jednat o i 48Mpx snímač s Quad-Bayerovou maticí).

Xiaomi se chystá vylepšovat fotografie i po softwarové stránce, má být přidána podpora MEMC, zlepšení má doznat i AI HDR, zejména při focení blízkých objektů. Částečné zlepšení fotografií a videa bude mít na svědomí i nový čipset Qualcomm Snapdragon 875 s vylepšeným obrazovým procesorem.

xiaomi 1

Kromě toho Xiaomi do svých top modelů nepochybně přidá podporu ultrarychlého nabíjení, které by mohlo atakovat výkon 100 Wattů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.