Domů » Bleskovky » Sphero 2.0: Orbotix odhalil nový model robotické koule ovládané Androidem

Sphero 2.0: Orbotix odhalil nový model robotické koule ovládané Androidem

Je tomu již téměř dva roky, kdy společnost Orbotix světu představila chytrou kouli Sphero coby gadget určený pro chytré telefony a tablety. Za tuto dobu si Sphero získalo nespočet spokojených majitelů a zároveň zapůsobilo na řadu vývojářů, kteří se věnují vývoji aplikací pro tuto robotickou kuličku. Dva roky však v technologickém světě znamenají téměř věčnost a proto se výrobce rozhodl odhalit novou generaci zařízení s názvem Sphero 2.0.

Nástupce původního modelu doznal několika vylepšení v čele s lépe optimalizovanými senzory pro snadnější a přesnější ovládání. Sphero 2.0 je také dvojnásobně rychlejší než jeho předchůdce a na „plný plyn“ dokáže uhánět rychlostí až dva metry za sekundu. Orbotix pro svou robotickou kuličku navrhnul i zajímavé příslušenství v podobě návleku, který umožní snadnější pohyb po obtížném terénu a vodě.

 

Pokud vás toto nezvyklé zařízení zaujalo, budete si muset připravit 129,99 USD (zhruba 2 500 CZK). Zahájení prodeje je naplánováno na 3. září, nicméně na stránkách výrobce si můžete Sphero 2.0 předobjednat již nyní.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentářů

  1. Michal Ostrava (neregistrovaný)

    Půjde to koupit i u nás?

  2. Michal Ostrava (neregistrovaný)

    Díky jenom ta cena 1 stojí 3500

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).