Domů » Články » Spendee: Propracovaná česká aplikace pro správu financí

Spendee: Propracovaná česká aplikace pro správu financí

Hledáte komplexní aplikaci pro správu vašich financí? V dnešním článku vám představíme jednu velmi užitečnou, která pochází od českých autorů a rozhodně má co nabídnout.

Spendee je nová aplikace pro správu vašich osobních financí, i když použitý výraz nová platí pouze v případě systému Android, na jablečném iOSu už nějaký ten pátek existuje a během té doby si získala spoustu pozitivních hodnocení. Pro nás je však nejpodstatnější a nejzajímavější fakt, že ji mají na svědomí zlaté české ručičky.

Spendee - See where your money goes

Aplikace je v podstatě takový zápisníček, ve kterém si poznamenáváte vaše utracené finance za různé služby, občerstvení, cestování, kulturu a podobně. Pomocí ikony „+Add“ přidáte vaši novou útratu nebo příjem, zadáte částku a následně vyberete kategorii služby, za kterou jste vaše peníze utratili nebo naopak vydělali. Následně máte možnost sledovat v přehledném seznamu jednotlivé částky, nebo můžete přepnout na vcelku intuitivní grafy, které vám ukážou i celkové výdaje a příjmy za aktuální měsíc, i v tomto případě lze filtrovat jednotlivé druhy služeb.

 

Musíme uznat, že po stažení aplikace jsme chviličku pátrali, co kde a jak pozžívat, ale po pár minutách už s aplikací pracujete, jako kdybyste ji používali roky. Velice nás zaujal design, který se nese v elegantním světlém kabátku. Překvapila nás rovněž možnost exportovat uložená data do Excelu nebo na Google Drive. Za zmínku stojí i propracovaná webová prezentace samotné aplikace.

 

Přesto, že je aplikace vytvořena českými vývojáři, nekomunikuje s námi v rodném jazyce, což v současné době považujeme za největší zápor. Tento krok je ale vcelku logický, jelikož v dnešní době je nutné se zaměřit především na globální trh.

- -
Pro iOS stojí aplikace zhruba 40 Kč, pro Android je zdarma, avšak s reklamním proužkem

Michael Krahulec

26 komentářů

 1. „Tento krok je ale vcelku logický, jelikož v dnešní době je nutné se zaměřit především na globální trh.“

  Za logickou bych považoval spíše možnost volby mezi CZ a EN.

  • Michael Krahulec

   S tím souhlasím, ale je to spíše myšleno na anglickou lokalizaci :)

  • siris (neregistrovaný)

   K čemu mít počeštěnou verzi? A podporovat tak lenost neučit se anglicky? A přidělávat si práci s jazykovými mutacemi, proč?

   Každý rozumný a inteligentní člověk umí minimálně základy angličtiny (kdo na to nemá čas, tak to je jen výmluva, stejně tak kdo nemá možnost, tak se jen vymlouvá, možnosti tu jsou a i zadarmo), takže těch pár slovíček zvládne. A vývojáří se mohou soustředit na vývoj aplikace a ne řešení problémů se špatným překladem v té které jazykové mutaci.

  • zipiik (neregistrovaný)

   Třeba protože většina zahraničních programů na mě mluví česky? U programu z ČR bych českou lokalizaci automaticky předpokládal. Pokud chtějí do světa, tak stejně musí počítat s tím, že budou nutné různé lokalizace.

 2. pravda (neregistrovaný)

  Díky za tip na aplikaci :)

 3. Mishack (neregistrovaný)

  Hmmm… zajímavé :) Díky za tip. Že bych po letech opustil Financisco? …

 4. Reklamní proužek? Aha, děkuji, nechci.

 5. pavel (neregistrovaný)

  Existuje applikace na finance, kde je třeba účet a může být na více telefonech (můj, manželčin) a vše by bylo na jednom místě? Ona by psala výdaje, já bych psal.

  Jinak díky za tip :)

 6. Tom (neregistrovaný)

  Nechapem preco i na Android nedaju bez reklamy za symbolickych 40Kc

  • Protože jakmile by to dali bez reklamy, tak to lidi radši zwarezí, než aby za to museli zaplatit…

  • Tom (neregistrovaný)

   Myslis ze sa warezuju 40 korunove aplikacie? To snad nie.

  • Tom (neregistrovaný)

   Koho to zajima, tak pre Android je mozne zakupit verziu bez reklam za 38Kc

   Diky za tip na dobru aplikaciu.

  • TOM: Na Androidu se warezí samozřejmě i 20korunové. Naše hra DeathMetal má na Androidu 730 placených instalací, ukradených je momentálně 153509: [odkaz]

  • A jeden z duvodu proc je reklamosystem tak oblibeny,dobre se na nem warezi..fakt ubohost, 153509 ukradeno versus 730 zaplaceno.

 7. Libor (neregistrovaný)

  A na WP kaslu, smejdi!

 8. Aplikácia vyzerá super, bohužiaľ mi tam veľmi chýba možnosť zobraziť celkový zostatok na účte :/

  Money Book vie zrátať kategórie Cash, Jedna Banka, Druhá Banka a zobraziť celkový zostatok. Len je hnusná :D

 9. No musím říct, že byt design se mi líbí, tak jinak je aplikace Money Lover o moc lepší ve všem a byt je snad z Vietnamu, tak umi česky.

 10. Honza (neregistrovaný)

  Zkuste Wallet. Je to taky delano českými ručičkami a dokonce umí i češtinu. [odkaz]

 11. Rezza (neregistrovaný)

  Jinak krome Toshlu kamos mel jako diplomku Oikoz (Android). A zase to neni v App Worldu :(.

 12. Ja som si to spravil vlastnym sposobom. Zapnem appku,zadam sumu,vyberiem kategoriu,vlozim poznamku a ulozim. Navrhovane na rychlost bez zbytocnosti. Zapise sa mi do textaku cas,datum a vsetko ostatne a potom mozem analyzovat v PC,kde mam na to extra soft vlastnej tvorby. Uprava je jednoducha,je to iba textak. Keby mal niekto zaujem,poslite PM.

 13. Fanyz (neregistrovaný)

  Podobná appka Supermon je taky česká aplikace a v čestině!:-). [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).