Domů » Bleskovky » Spekulace: Sony Xperia Z3 Compact bude představena v září, má mít Snapdragon 801

Spekulace: Sony Xperia Z3 Compact bude představena v září, má mít Snapdragon 801

Že lze vytvořit zmenšenou verzi vlajkové lodi, aniž musel za oběť padnout výkonný hardware, dokázala společnost Sony v modelu Xperia Z1 Compact (recenze). Sony chce v této tradici nadále pokračovat a na září chystá novou vlajkovou loď s názvem Xperia Z3 společně s její zmenšenou verzí. A opět s působivými hardwarovými parametry.

   

Procesorem má být Snapdragon 801 s taktem 2,5 GHz a grafickým jádrem Adreno 330, doplněný o 2 GB operační paměti. Fotaparát má nabídnout rozlišení 20,7 Mpx a patrně se bude jednat o stejný model, jaký se nachází v aktuální vlajkové lodi výrobce, Xperii Z2 (recenze). Přední kamerka pak má disponovat rozlišením 2,1 Mpx. Operačním systémem má být Android ve verzi 4.4.2.

  

Úhlopříčka displeje má být 4,5 palce, rozlišení pak stejné jako v případě loňské Xperie Z1 Compact – 720 × 1280 pixelů. Zdali se bude telefon opět jmenovat Compact nebo ponese jméno Mini, jak tvrdí leaker DoomLoRD, prozatím nevíme. Odhalení bychom se měli dočkat na zářijovém veletrhu IFA v Berlíně.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. nobody (neregistrovaný)

    Xperia Z1 Compact mala uhlopriecku 4,3″, rozlisenie sedi ;)

    Velky rozdiel medzi Z1 a Z3 Compact teda nevidim a ked klesne cena, tak prva verzia bude lepsia volba pre tych, ktori by si radi kupili tento telefon no vahaju kvoli cene.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).