Spekulace: Sony Xperia Z3 Compact bude představena v září, má mít Snapdragon 801

Že lze vytvořit zmenšenou verzi vlajkové lodi, aniž musel za oběť padnout výkonný hardware, dokázala společnost Sony v modelu Xperia Z1 Compact (recenze). Sony chce v této tradici nadále pokračovat a na září chystá novou vlajkovou loď s názvem Xperia Z3 společně s její zmenšenou verzí. A opět s působivými hardwarovými parametry.

   

Procesorem má být Snapdragon 801 s taktem 2,5 GHz a grafickým jádrem Adreno 330, doplněný o 2 GB operační paměti. Fotaparát má nabídnout rozlišení 20,7 Mpx a patrně se bude jednat o stejný model, jaký se nachází v aktuální vlajkové lodi výrobce, Xperii Z2 (recenze). Přední kamerka pak má disponovat rozlišením 2,1 Mpx. Operačním systémem má být Android ve verzi 4.4.2.

  

Úhlopříčka displeje má být 4,5 palce, rozlišení pak stejné jako v případě loňské Xperie Z1 Compact – 720 × 1280 pixelů. Zdali se bude telefon opět jmenovat Compact nebo ponese jméno Mini, jak tvrdí leaker DoomLoRD, prozatím nevíme. Odhalení bychom se měli dočkat na zářijovém veletrhu IFA v Berlíně.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku