Domů » Bleskovky » Spekulace: Nové telefony od Applu se budou jmenovat iPhone 6 Air a iPhone 6 Pro

Spekulace: Nové telefony od Applu se budou jmenovat iPhone 6 Air a iPhone 6 Pro

Japonská společnost Nomura Securities zaslala svým klientům zprávu, v níž uvádí zajímavé informace o nových iPhonech, které mají být představeny letos na podzim. Úhlopříčky mají být, jak uváděly dřívější spekulace, 4,7 a 5,5 palců, menší model má nést jméno iPhone 6 Air, tabletofon pak iPhone 6 Pro.

 

Cena 4,7″ varianty má začínat na 650 USD (13 000 bez DPH), 5,5palcový model má stát o 100 dolarů více (15 000 Kč bez DPH) a to zejména díky použití safírového skla, chránícího displej. Oba telefony mají podle Nomura Securities v posledním čtvrtletí letošního roku dosáhnout počtu 46,5 milionů prodaných přístrojů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

21 komentářů

 1. FILIPSN007 (neregistrovaný)

  Tak tomu vzhledu nevěřím, tak hnusně tlustý rámeček kolem displeje by tam nedal snad nikdo.

 2. Martin P. (neregistrovaný)

  Ta cena je přitom, že na trhu budou ještě iP5S a iP5C dost divná.

  Spíš bych tipoval že cena obou bude nad iP5S , takže již od 18000,- za 16GB verzi 5,5 se nad vejde i do 20000,-

 3. 4,7″ a 5,5″ chudák Steve se otáčí v hrobě :-(

  • To asi těžko.

  • fore (neregistrovaný)

   Jo, kde je těch jeho 3.5 palce ideálních… naštěstí pryč.

  • fore (neregistrovaný): vyrostli ti od té doby ruce?

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Podle toho jak vypadá vývoj tenhle velký iPhone ještě stev Jobs schvaloval. V momentě kdy je něco zralé na uvedení už se pracuje dávno na nástupci.

  • uni, proč by jemu měli růst ruce? Nikoliv, to se jen v Applu sekli s tím ideálem.

  • Nebo spise nutili a tloukli lidem do hlavy co je ideal..a ono se ukazuje, ze to moc ideal není a nebyl.

  • Pro mě vždycky byla a bude velikost iPhone 5/5S ideál a s tímhle zvětšováním nesouhlasím. Je fajn, že máš svou lumču a myslíš si, že je to skvělý po všech stránkách, ale ta velikost je prostě pro mě úplně na ho.vno a rozhodně nejsem sám, spíš naopak.

  • Geary: Ale houby, neuvědomuješ si, co bylo tehdy a co nyní, viz např. velikost těla kolem displeje.

 4. Co to je proboha za článek? Chybí tam dvě podstatné informace – 1. co je zač nějaká Nomura Securities a 2. kde vzala přístup k takovým informacím???

  Udělal jsem si tu práci za redaktora a podíval jsem se, co je Nomura Securities zač – oblas podnikání: Financial Services, Financial Management, Consulting.

  Kde tedy vzala takové informace a jaký je důvod věřit, že jsou pravdivé?

  • vlada (neregistrovaný)

   Spravuji velmi velky balik penez a urcite maji vice informaci nez si prectes v beznem internetovem zpravodajstvi.

  • Určitě bych obchodoval s firmou, co vytroubí ceny a podrobnosti o mých produktech, které plánuji v budoucnu vydat…

  • mceza: mno, tak muze to byt ucelova informace, vypustena se zamerem pohnout s cenou akcii. Muze to byt dalsi z financnich domu, ktere zkratka potrebuji vydat nejakou „analyzu“ o Apple, aby nevypadaly, ze jsou mimo.

 5. Knoxx (neregistrovaný)

  Na to jak mají na ipdadu dobrý poměr stran, tak na mobilech to je hrozná nudle..

  • No však jo, tablet (většinou užívaný v landscape) je ideál co nejvíce do čtverce a zobrazení „1:1“, telefon (většinou užívaný portrait) je ideál do obdélníku, zobrazení formátované na malý displej, pohodlné nošení v kapse.

   Dneska lidi nevědí, na co by si stěžovali:(

 6. chlpatacicina (neregistrovaný)

  vsechno je zatim jenom „fame“ takze se vsichni ted uklidnime, pohonime a jdem spatky na hodinu mili zaci zakladnich skol ok?!…to co dela apple pred uvedenim novych produktu mu jde skvele vselijake famy ze new iphone bude mit to a tamto a nakonec dostane kolecko pod diplayem a 64bit no sem zvedav cima nas letos prekvapi :-) jihaaaaaa

 7. František Jakub Vozobule (neregistrovaný)

  Greenarrow, souhlasím absoutně s tebou. Že nám nevyrostly ruce? Ano, to je pravda a že nám Apple tluče do hlavy,co je ideál a že nikdy nebyl? Prober se ty spratku, co ví o tomhle velký kulový! Kdo má největší podíl na trhu s jedním svým telefonem? Kdo má největší zisky? A nejvíc prodaných kusů? Apple. A pokud si o tom přečteš tak valná většina uživatelů iPhonů byla proti i 4″ když přišel iPhone 5!

  Ovšem, co měli lidi dělat, zvykli si. A Apple není Samsung, nebo ostatní „chytří“ výrobci, kteří si myslí, čím větší, tím lepší. A takovýto pochybný web s ještě pochybnějšími informacemi bych ignoroval. 4,7″ a 5,5″ :D :D :D Tohle je Apple, ne Samsung.

 8. marcoama (neregistrovaný)

  Klasicka iBeeeeeee reakce

  Je mne vas lito

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).