Domů » Bleskovky » Spekulace: Nové iPady dostanou čtečku otisků prstů Touch ID

Spekulace: Nové iPady dostanou čtečku otisků prstů Touch ID

Apple se zřejmě vydá stejnou cestou jako Samsung a svoji čtečku otisků prstů Touch ID implementuje i do nové řady tabletů iPad. Alespoň tak to vyplývá z fotografie, která se objevila na čínském serveru Weibo, objevují se na ní makety tabletů iPad Air a Mini společně s modelem 5,5palcového iPhone 6.

  

Novou generaci snímačů otisků prstů má vyrábět společnost TSMC, přičemž v letošním roce jich hodlá vyrobit 120 milionů, což rovněž naznačuje její rozšíření na nová zařízení. Díky použití cínu má být snímač odolnější než jeho aktuální verze v iPhone 5s, schopnosti Touch ID navíc budou moci v systému iOS 8 využívat i vývojáři aplikací třetích stran.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Nik tu asi nepochybuje, že nový iPad mini bude mať aj snímač otlačkou prstov ale to čo vidíme na obrázku je obyčajný výlisok s 3D tlačiarne. Ono čím viac bude 3D tlač cenovo dostupnejšia tím menej budú takéto článku dôveryhodné.

  • Velmi by mě překvapilo, kdyby nový iPad čtečku otisků neměl. Bral bych to od Apple jako poměrně velký fail. Toto beru u nové generace jako samozřejmost.

  • fantomasman: jako 3D tisk vypada ten telefon, predky iPadu vypadaji docela „sklenene“, docela bych tomu i veril.

   mceza: jak pise fantomasman, nikdo asi nepochybuje o tom, ze tam TouchID bude, tim spis, kdyz to Apple uvolnil pro vyvojare v nove verzi iOS. Navic si na tento zpusob overovani clovek docela rychle zvykne, na iPadu mini mi to docela chybi.

 2. „Díky použití cínu má být snímač odolnější než jeho aktuální verze v iPhone 5s, jeho schopnosti navíc budou moci v systému iOS 8 využívat i vývojáři aplikací třetích stran.“

  Jako ze snimace iP5S nebudou moci vyuzivat aplikace tretich stran?

  „vyplívá“

  Hrubka.

  • Jakub Karásek

   Hrubka opravena, díky za upozornění. Snímač budou moci využívat pochopitelně i vývojáři aplikací pro IP5s

  • To ja vim, ale z toho textu to tak trosku vyzniva…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).