Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Spekulace: Nokia na MWC 2013 představí tablet s Windows RT

Spekulace: Nokia na MWC 2013 představí tablet s Windows RT

Nokia ve své divizi se smartphony vsadila vše na jednu kartu, a to na Windows Phone. Jak se ale postaví k novým Windows 8, respektive Windows RT (verze pro ARM procesory)? Už v létě jsme z úst hlavního vedoucího designu, Marka Ahtisaari slyšeli, že je tu šance na příchod tabletu od této finské společnosti. A jak to vypadá, mohli bychom se představení nějakého 10palcového zařízení dočkat již v následujících měsících.


Ilustrační obrázek

Začíná se spekulovat o tom, že Nokia úzce spolupracuje s Microsoftem, Qualcommem a Compel Electronic na výrobě svého vlastního Windows RT zařízení. Dle DigiTimes se na tablet čeká tak dlouho proto, že se musel udělat prostor Surface od Microsoftu, jenž byl představen v létě tohoto roku. Původní plány mluvily o uvedení tabletu od Nokie v prvním kvartálu 2013, vše se ale kvůli hlavnímu modelu Microsoftu posounulo.

Spekulace tedy nasvědčují  tomu, že Nokia svůj tablet představí na Mobile World Congressu na konci února příštího roku, kde nebude chybět ani naše redakce. Uvidíme, jestli se opravdu finského tabletu dočkáme, každopádně si zatím nedělejte přesnou představu o jeho konečné podobě. Přiložené rendery jsou pouze záležitostí fanoušků.

Zdroj

Miroslav Václavík

13 komentářů

 1. mino (neregistrovaný)

  si opravte v nadpise to 8 na RT

 2. FantomasMan (neregistrovaný)

  Netreba sa vzrušovať. Ak to predstavia Nokia to opätovne zabije svojou cenovou politikou.

 3. uni (neregistrovaný)

  Než se to k nám dostane, W8RT skončí kam patří…

 4. ha (neregistrovaný)

  bezvyznamnej přistroj, bez aplikací nemá smysl

  • GreenArrow (neregistrovaný)

   Já mám iPad mini a řeknu ti, že aplikace jsou to poslední u mě teda. Kdyby to Nokia udělala v 7″ a s rozlišením 1366×768 tak si ji asi koupím, protože jediný moje využití tabletu je net a filmy a na to je 16:9 ideální

  • uni (neregistrovaný)

   GreenArrow: já mám iPad mini a aplikace jsou to druhé po hudbě:-) Na net a čtení pak u mě je pak 2:3 ideální formát. Tisíc lidí, tisíc preferencí:-) Zase filmy jsou poměrně ukradené, takže širokoúhlost je mi vcelku ukradená. Na net je pak 2:3 pak také spíše výhodou.

  • spellshaper (neregistrovaný)

   Jaké aplikace používáš?

   Mám sice Windows Surface, ale jsem na tom podobně jako GreenArrow. Filmy, Internet (streamy), Mail, Hudba a ebooky jsou hlavní náplní. Mám tam ještě pár her, Office a nenapadá mě ani typ aplikace, kterou bych tam měl chtít.

   Neber to jako provokaci, vážně by se mi hodil nějaký tip na užitečně aplikace.

  • mino (neregistrovaný)

   az na to ze iPad nema 2:3, takze ti nemoze vyhovoat ani on…

 5. Nyny (neregistrovaný)

  Než to NOKIA začne prodávat, bude všude Windows 10 :-D

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel