Spekulace: Nokia na MWC 2013 představí tablet s Windows RT

Nokia ve své divizi se smartphony vsadila vše na jednu kartu, a to na Windows Phone. Jak se ale postaví k novým Windows 8, respektive Windows RT (verze pro ARM procesory)? Už v létě jsme z úst hlavního vedoucího designu, Marka Ahtisaari slyšeli, že je tu šance na příchod tabletu od této finské společnosti. A jak to vypadá, mohli bychom se představení nějakého 10palcového zařízení dočkat již v následujících měsících.


Ilustrační obrázek

Začíná se spekulovat o tom, že Nokia úzce spolupracuje s Microsoftem, Qualcommem a Compel Electronic na výrobě svého vlastního Windows RT zařízení. Dle DigiTimes se na tablet čeká tak dlouho proto, že se musel udělat prostor Surface od Microsoftu, jenž byl představen v létě tohoto roku. Původní plány mluvily o uvedení tabletu od Nokie v prvním kvartálu 2013, vše se ale kvůli hlavnímu modelu Microsoftu posounulo.

Spekulace tedy nasvědčují  tomu, že Nokia svůj tablet představí na Mobile World Congressu na konci února příštího roku, kde nebude chybět ani naše redakce. Uvidíme, jestli se opravdu finského tabletu dočkáme, každopádně si zatím nedělejte přesnou představu o jeho konečné podobě. Přiložené rendery jsou pouze záležitostí fanoušků.

Zdroj

Autor článku
Miroslav Václavík
image/svg+xml
+

Kapitoly článku