Domů » Bleskovky » Spekulace: Na Google I/O bude představen Nexus 5 a tablet Nexus 7.7

Spekulace: Na Google I/O bude představen Nexus 5 a tablet Nexus 7.7

Na internetu se začíná hovořit o budoucím nástupci současného Nexusu a také novém tabletu, jejich označení by mělo být LG Nexus 5 a LG Nexus 7.7. Tyto informace začaly prosakovat na korejském fóru a přestože nejsou neuvěřitelné (LG odvedlo kvalitní kus práce na Nexusu 4), jedná se o velmi rané spekulace, neboť Google I/O konference, na které by mělo dojít k oficiálnímu představení, se plánuje až na 15. – 17.května. Nyní ovšem přejděme k samotným informacím.

Nexus 5

Nový Nexus má být nejenom pátý v řadě, ale má mít i displej o velikosti stejné číslovky. Název Nexus 5 tedy bude mít větší smysl než jen pořadové číslo. Displej bude mít zřejmě fullHD rozlišení 1920 x 1080 (440 PPI), které, jak se zdá, bude letošním standardem pro high-end telefony. Systém bude poháněn novým Tegra 4 procesorem od NVidie, 2 GB RAM a úložiště by mělo mít kapacitu 8/16 GB. Pro focení zde bude 13Mpx fotoaparát s LED bleskem a automatickým ostřením. Pro videohovory bude sloužit přední fotoaparát s rozlišením 3 Mpx. Na internetu se dokonce objevila i cena nižšího modelu, který by se měl prodávat za 299 dolarů, což je částka, za kterou se prodává i současný model Nexus 4 přes Google Play.

Nexus 7.7: Kompaktní tablet

Jak lze usuzovat z názvu zařízení, Nexus 7.7 by měl být 7,7-palcový  tablet s Androidem. Cena modelu s 8 GB bude začínat také na 299 dolarech a opět se můžeme těšit na fullHD rozlišení (1920 x 1200 a 294 PPI). Hnací silou bude i v tomto případě nová Tegra 4 společně se 2 GB RAM, pro data bude připraveno 8/16 GB úložiště. Pro focení bude sloužit zadní, případně přední kamerka, obě o rozlišení 720p. V kuloárech se také šušká, že by displej měl být ohraničen pouze 1 mm silným rámečkem. Kromě toho se spekuluje, že by na obou zařízeních měla běžet nová verze Androidu 5.0 s kódovým značením „Key Lime Pie“.

Skutečnost nebo fake?

Je samozřejmě velice brzy na to, abychom vyhodnocovali, jak moc pravdivé zmíněné údaje jsou. Doufejme, že postupem času se k uživatelům dostane více informací. Za sebe mohu říci, že údaje mi nepřijdou zas tak nereálné a sám jsem zvědavý, jestli se spekulace trefí do černého či nikoliv. V květnu by se mimochodem měl na trh dostat i Samsung Galaxy S IV, takže pokud jsou údaje pravdivé, rozhodně se můžeme těšit na velice zajímavé „železo“.

Richard Bláha

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments