Spekulace: Na Google I/O bude představen Nexus 5 a tablet Nexus 7.7

Na internetu se začíná hovořit o budoucím nástupci současného Nexusu a také novém tabletu, jejich označení by mělo být LG Nexus 5 a LG Nexus 7.7. Tyto informace začaly prosakovat na korejském fóru a přestože nejsou neuvěřitelné (LG odvedlo kvalitní kus práce na Nexusu 4), jedná se o velmi rané spekulace, neboť Google I/O konference, na které by mělo dojít k oficiálnímu představení, se plánuje až na 15. – 17.května. Nyní ovšem přejděme k samotným informacím.

Nexus 5

Nový Nexus má být nejenom pátý v řadě, ale má mít i displej o velikosti stejné číslovky. Název Nexus 5 tedy bude mít větší smysl než jen pořadové číslo. Displej bude mít zřejmě fullHD rozlišení 1920 x 1080 (440 PPI), které, jak se zdá, bude letošním standardem pro high-end telefony. Systém bude poháněn novým Tegra 4 procesorem od NVidie, 2 GB RAM a úložiště by mělo mít kapacitu 8/16 GB. Pro focení zde bude 13Mpx fotoaparát s LED bleskem a automatickým ostřením. Pro videohovory bude sloužit přední fotoaparát s rozlišením 3 Mpx. Na internetu se dokonce objevila i cena nižšího modelu, který by se měl prodávat za 299 dolarů, což je částka, za kterou se prodává i současný model Nexus 4 přes Google Play.

Nexus 7.7: Kompaktní tablet

Jak lze usuzovat z názvu zařízení, Nexus 7.7 by měl být 7,7-palcový  tablet s Androidem. Cena modelu s 8 GB bude začínat také na 299 dolarech a opět se můžeme těšit na fullHD rozlišení (1920 x 1200 a 294 PPI). Hnací silou bude i v tomto případě nová Tegra 4 společně se 2 GB RAM, pro data bude připraveno 8/16 GB úložiště. Pro focení bude sloužit zadní, případně přední kamerka, obě o rozlišení 720p. V kuloárech se také šušká, že by displej měl být ohraničen pouze 1 mm silným rámečkem. Kromě toho se spekuluje, že by na obou zařízeních měla běžet nová verze Androidu 5.0 s kódovým značením „Key Lime Pie“.

Skutečnost nebo fake?

Je samozřejmě velice brzy na to, abychom vyhodnocovali, jak moc pravdivé zmíněné údaje jsou. Doufejme, že postupem času se k uživatelům dostane více informací. Za sebe mohu říci, že údaje mi nepřijdou zas tak nereálné a sám jsem zvědavý, jestli se spekulace trefí do černého či nikoliv. V květnu by se mimochodem měl na trh dostat i Samsung Galaxy S IV, takže pokud jsou údaje pravdivé, rozhodně se můžeme těšit na velice zajímavé „železo“.

Autor článku
Richard Bláha
image/svg+xml
+

Kapitoly článku