Domů » Bleskovky » Spekulace: Lenovo údajně od srpna jedná o nákupu HTC

Spekulace: Lenovo údajně od srpna jedná o nákupu HTC

HTC nedávno oznámilo první čtvrtletní ztrátu v historii společnosti. Pokud se do historie podíváme, tak v mobilním byznysu zatím neúprosně platí, že velmi málo společnostem se podařilo z propadu a ztrát dostat a většina zanikla nebo byla koupena. Nokia byla koupena Microsoftem (respektive její mobilní divize), Motorolu koupil Google a BlackBerry je také před prodejem. Jaká je tedy budoucnost pro HTC? Podle korejského serveru eToday jednají představitelé HTC a Lenova o možné akvizici již od konce srpna.

 

Lenovo údajně plánuje převzít značku HTC, podobně jako dříve přebralo ThinkPad od IBM. Bližší informace o dohodě nejsou dostupné a pravděpodobně se stále mění vzhledem k pokračujícím jednání. Pokud je zpráva pravdivá, tak by k oznámení mohlo dojít v první polovině příštího roku. Lenovo je nejsilnějším výrobcem smartphonů na čínském trhu a určitě by chtělo expandovat i mimo hranice Číny. Nákup značky HTC by mohla být cesta, jak získat jméno na některých trzích.

David Podzimek

7 komentářů

 1. Lenovo s WP bych bral :-)

  • To jsme dva. Lenovo má kvalitní pěkné telefony. Ale kromě dostupnosti v Čr je pro mne mínusem OS.

   Pokud by bylo s WP, tak bych nad ním velmi zauvažoval (v závislosti na tom, jak se bude vyvíjet Nokie pod MS).

  • Musel by to ovšem být takový ThinkPadík :-)

 2. POBI (neregistrovaný)

  Docela to dává smysl. Vždyt Lenovo oznámilo letos někdy na jaře, že začne expandovat do Evropy a najednou od plánů upustilo…proč? Že by změnili strategii a místo toho, aby se pouštěli sami do distribuce využíjí to, že koupí jinou společnost, kterou již kvalitní distribuční síť vybudouvanou mají? :)

 3. MS nekoupil Nokii. Člověk už pozná podle způsobu psaní a určitých polopravd nebo nepravd v textu, co to psalo za autora. :-)

  • l0lz (neregistrovaný)

   To je pravda, neviem odkial zobrali, že MS kupil Nokiu. Pokial viem, este len kúpi jej mobilnu diviziu, a licencoval si patenty. Ale prachy z patetntov ktore plati apple, HTC a ostatni, by mala dostať tušim Nokia.

 4. HTC ONE (neregistrovaný)

  To si potom radšej kúpim japonca aj keď sú na mobilnom trhu troška zaostalý !!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).