Spekulace: Lenovo údajně od srpna jedná o nákupu HTC

HTC nedávno oznámilo první čtvrtletní ztrátu v historii společnosti. Pokud se do historie podíváme, tak v mobilním byznysu zatím neúprosně platí, že velmi málo společnostem se podařilo z propadu a ztrát dostat a většina zanikla nebo byla koupena. Nokia byla koupena Microsoftem (respektive její mobilní divize), Motorolu koupil Google a BlackBerry je také před prodejem. Jaká je tedy budoucnost pro HTC? Podle korejského serveru eToday jednají představitelé HTC a Lenova o možné akvizici již od konce srpna.

 

Lenovo údajně plánuje převzít značku HTC, podobně jako dříve přebralo ThinkPad od IBM. Bližší informace o dohodě nejsou dostupné a pravděpodobně se stále mění vzhledem k pokračujícím jednání. Pokud je zpráva pravdivá, tak by k oznámení mohlo dojít v první polovině příštího roku. Lenovo je nejsilnějším výrobcem smartphonů na čínském trhu a určitě by chtělo expandovat i mimo hranice Číny. Nákup značky HTC by mohla být cesta, jak získat jméno na některých trzích.

David Podzimek

7 komentářů

 1. tslany (neregistrovaný)

  Lenovo s WP bych bral :-)

  • mceza (neregistrovaný)

   To jsme dva. Lenovo má kvalitní pěkné telefony. Ale kromě dostupnosti v Čr je pro mne mínusem OS.

   Pokud by bylo s WP, tak bych nad ním velmi zauvažoval (v závislosti na tom, jak se bude vyvíjet Nokie pod MS).

  • Andreas (neregistrovaný)

   Musel by to ovšem být takový ThinkPadík :-)

 2. POBI (neregistrovaný)

  Docela to dává smysl. Vždyt Lenovo oznámilo letos někdy na jaře, že začne expandovat do Evropy a najednou od plánů upustilo…proč? Že by změnili strategii a místo toho, aby se pouštěli sami do distribuce využíjí to, že koupí jinou společnost, kterou již kvalitní distribuční síť vybudouvanou mají? :)

 3. Velda (neregistrovaný)

  MS nekoupil Nokii. Člověk už pozná podle způsobu psaní a určitých polopravd nebo nepravd v textu, co to psalo za autora. :-)

  • l0lz (neregistrovaný)

   To je pravda, neviem odkial zobrali, že MS kupil Nokiu. Pokial viem, este len kúpi jej mobilnu diviziu, a licencoval si patenty. Ale prachy z patetntov ktore plati apple, HTC a ostatni, by mala dostať tušim Nokia.

 4. HTC ONE (neregistrovaný)

  To si potom radšej kúpim japonca aj keď sú na mobilnom trhu troška zaostalý !!!

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel