Domů » Články » Spekulace: iPhone 5S dorazí v srpnu a nové iPady už v průběhu dubna

Spekulace: iPhone 5S dorazí v srpnu a nové iPady už v průběhu dubna

Není žádným tajemstvím, že Apple letos uvede novou generaci jablečného telefonu a také nové iPady. V plánu je prý i levnější iPhone pro méně náročné uživatele. Potvrdí se tyto prognózy?

Stalo se již železným pravidlem, že před uvedením nových produktů společnosti Apple začnou internetovými médii kolovat spekulace odhalující jejich stěžejní parametry. Světově uznávaný analytik Ming-Chi Kuo předpovídá, že Apple v polovině letošního roku představí nástupce iPhone 5 společně s jeho levnější alternativou s tělem vyrobeným z polykarbonátu. Co se týče hardwarových specifikací, tak v případě iPhone 5S máme čekat výkonnější variantu čipsetu Apple A7 a přítomnost „inteligentního blesku“ využívajícího žluté či bílé LED diody pro zachycení vysoce kvalitních fotografií.

Další jeho odvážné tvrzení se týká přítomnosti bezpečnostního prvku v podobě biometrického snímače otisků prstů od výrobce AuthenTec a akumulátoru s kapacitou 1600 mAh. Celkový tvar a konstrukce údajně zůstane stejná jako u současného modelu. V případě levnějšího iPhonu Kuo uvádí, že bude o něco těžší než jeho hliníkový sourozenec, nicméně výpočetní výkon má zůstat obdobný. V obou případech se pak můžeme tešit na podporu LTE a především NFC, jehož absence je iPhonu 5 často vytýkána. V zákulisí se začíná často hovořit i o nástupci iPadu, který by měl projít výraznou změnou z hlediska designu.

I bez věštecké koule čínského analytika je jasné, že v jeho útorbách se uvelebí výkonnější procesor a dotykový Retina displej. Spekulacím neunikla ani druhá generace tabletu iPad mini. Podle zahraničních serverů zde nedojde k žádným výraznějším změnám a to z jednoho prostého důvodu. Apple chce i nadále u svého menšího tabletu zachovat totožnou výdrž a tenký profil celého šasi, dočkat bychom se ale mohli Retina displeje, protože právě nízké rozlišení zobrazovacího panelu u současného iPadu Mini bývá často vytýkáno jako nedostatečné. Co se týče dostupností, tak jako první přijdou na řadu tablety, jejichž očekávaná premiéra je naplánována na duben a o tři měsíce později se má světu představit iPhone 5S a jeho levnější sourozenec.

I přes skutečnost, že většina výše uvedných zvěstí pocházů z úst světově uznávané osoby, je třeba brát v potaz fakt, že se může jednat o smyšlené informace. Je totiž velmi těžké uvěřit tomu, že by Apple změnil svou tržní a marketingovou politiku, které se drží již několik let.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

8 komentářů

 1. Je smutné, že např. recenze zřejmě nejlepšího 7-8″ tabletu (iPad mini kdyby někdo nevěděl:-) ) ne, ale tato informačně bezobsažná snůška domněnek ano. Je to správně?

  • suhlasim, skoda, ze SM neurobila recenziu iPadu Mini. Sice je tento produkt pre mna nevyuzitelny, kvalitnu recenziu by som si ale urcite rad precital…

  • Naco ji potřebuješ, vždyť ho máš ne? A já myslím, že když jí napíšeš sám, že ti tady recenzi vydají.Jinak, je to jen zmenšenina velkého.

  • Nejlepsiho:-D

  • Geary: Na co sem psát informace, když jich je 99% převzatých a dají se dohledat jinde. Dochází?;-)

  • Shepii (neregistrovaný)

   Nejlepšího je silné slovo, pro mě je třeba daleko lepší Nexus 7

  • Shepii: Nikde není psáno, že nejlepší=vyhovující všem. A je jedno, jestli je to auto, tablet, telefon, lednička…:-)

 2. Tento článek si ukládám a v srpnu si ho přečtu znovu :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).