Spekulace: iPhone 5S dorazí v srpnu a nové iPady už v průběhu dubna

Není žádným tajemstvím, že Apple letos uvede novou generaci jablečného telefonu a také nové iPady. V plánu je prý i levnější iPhone pro méně náročné uživatele. Potvrdí se tyto prognózy?

Stalo se již železným pravidlem, že před uvedením nových produktů společnosti Apple začnou internetovými médii kolovat spekulace odhalující jejich stěžejní parametry. Světově uznávaný analytik Ming-Chi Kuo předpovídá, že Apple v polovině letošního roku představí nástupce iPhone 5 společně s jeho levnější alternativou s tělem vyrobeným z polykarbonátu. Co se týče hardwarových specifikací, tak v případě iPhone 5S máme čekat výkonnější variantu čipsetu Apple A7 a přítomnost „inteligentního blesku“ využívajícího žluté či bílé LED diody pro zachycení vysoce kvalitních fotografií.

Další jeho odvážné tvrzení se týká přítomnosti bezpečnostního prvku v podobě biometrického snímače otisků prstů od výrobce AuthenTec a akumulátoru s kapacitou 1600 mAh. Celkový tvar a konstrukce údajně zůstane stejná jako u současného modelu. V případě levnějšího iPhonu Kuo uvádí, že bude o něco těžší než jeho hliníkový sourozenec, nicméně výpočetní výkon má zůstat obdobný. V obou případech se pak můžeme tešit na podporu LTE a především NFC, jehož absence je iPhonu 5 často vytýkána. V zákulisí se začíná často hovořit i o nástupci iPadu, který by měl projít výraznou změnou z hlediska designu.

I bez věštecké koule čínského analytika je jasné, že v jeho útorbách se uvelebí výkonnější procesor a dotykový Retina displej. Spekulacím neunikla ani druhá generace tabletu iPad mini. Podle zahraničních serverů zde nedojde k žádným výraznějším změnám a to z jednoho prostého důvodu. Apple chce i nadále u svého menšího tabletu zachovat totožnou výdrž a tenký profil celého šasi, dočkat bychom se ale mohli Retina displeje, protože právě nízké rozlišení zobrazovacího panelu u současného iPadu Mini bývá často vytýkáno jako nedostatečné. Co se týče dostupností, tak jako první přijdou na řadu tablety, jejichž očekávaná premiéra je naplánována na duben a o tři měsíce později se má světu představit iPhone 5S a jeho levnější sourozenec.

I přes skutečnost, že většina výše uvedných zvěstí pocházů z úst světově uznávané osoby, je třeba brát v potaz fakt, že se může jednat o smyšlené informace. Je totiž velmi těžké uvěřit tomu, že by Apple změnil svou tržní a marketingovou politiku, které se drží již několik let.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku