Domů » Bleskovky » Spekulace: HTC chystá herní smartphone s Androidem

Spekulace: HTC chystá herní smartphone s Androidem

Je tomu zhruba rok, kdy společnost Sony Ericsson představila velice neobvyklý chytrý telefon s označením XPERIA Play. Od té doby již uplynulo mnoho času, Sony mezi tím odkoupil Ericsson a na trhu jsme spatřili celou řadu nových smartphonů; Xperia Play je však stále jediným ryze herním telefonem, na internetu se ale šušká, že situaci hodlá brzy změnit HTC. Tchajwanský gigant to ovšem nebude mít tak jednoduché, na trhu chytrých telefonů se sice cítí jako ryba ve vodě, narozdíl od společnosti Sony, výrobce populární konzole PlayStation, však nemá zdaleka tolik zkušeností v oblasti herního průmyslu. Sony bude proto poskytovat své vlastní rozhraní s názvem PlayStation Suite, které bude obsahovat jednak emulátor herní konzole PSOne, a jednak proprietární herní obchod PlayStation Store. PlayStation Suite bude kompatibilní s operačním systémem Android ve verzi 2.3 a novějších.

-

Hardwarové požadavky zatím nejsou známy, společnost ale v tiskové zprávě oznámila, že toto herní rozhraní poskytne některým dalším výrobcům chytrých telefonů. Smartphony s oficiálním požehnáním od Sony pak ponesou označení „PlayStation Certified“ a podle spekulací by HTC měl být právě prvním výrobcem, který po této nabídce skočí. Zatím nemůžeme s jistotou říci, zda se dočkáme dalšího zařízení s vysouvacím gamepadem, nebo budou ovládací prvky pouze softwarové, připravili jsme si pro vás ale takovou ilustraci, jak by asi mohl herní telefon od HTC vypadat.

Zdroj: PocketNow

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
8 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments