Specifikace voděodolného tabletu Sony Xperia Z3 Tablet Compact vyplouvají na povrch

Sony před dvěma dny omylem odhalilo fotografii chystaného tabletu Xperia Z3 Tablet Compact, o němž se již nějakou dobu šuškalo, nyní již můžeme nahlédnout i na jeho hardwarovou výbavu. I když server AndroidOrigin hodnotí zdroj následujících informací jako velmi důvěryhodný, nemusí se ve výsledku uvedené specifikace rovnat realitě.

  

Xperia Z3 Tablet Compact má přijít s 8“ IPS displejem o Full HD rozlišení (1920 × 1080 px) a čipsetem Qualcomm Snapdragon 801. Operační paměť mají být slušné 3 gigabajty, kapacita uživatelské paměti se zastavila na hodnotě 16 GB. Hlavní fotoaparát Exmor RS má disponovat rozlišením 8 MPx, rozlišení přední kamerky bohužel neznáme. Konektivitu kromě Bluetooth a Wi-Fi doplní NFC čip a také slot na SIM kartu s podporou sítí LTE. Kapacita baterie se má pohybovat v rozmezí 4 000 – 5 000 mAh.

 
Podobně jako loňský model Xpera Z2 Tablet má být i kompaktní novinka voděodolná 

Tělo tabletu má být odolné proti vodě a prachu, na palubě poběží operační systém Android. Rozhodujícím faktorem pro koupi tohoto vybaveného tabletu patrně bude cena, neboť tabletům od Sony se i přes příznivé recenze v prodejích příliš nedaří. Pokud se výše zmíněná výbava potvrdí a bude podpořena příjemnou cenou, nemusela by tato kompaktní novinka od Sony zapadnout v prachu. Detailnější informace a cenu se snad dozvíme na veletrhu IFA v Berlíně již příští týden.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *