Domů » Bleskovky » Specifikace voděodolného tabletu Sony Xperia Z3 Tablet Compact vyplouvají na povrch

Specifikace voděodolného tabletu Sony Xperia Z3 Tablet Compact vyplouvají na povrch

Sony před dvěma dny omylem odhalilo fotografii chystaného tabletu Xperia Z3 Tablet Compact, o němž se již nějakou dobu šuškalo, nyní již můžeme nahlédnout i na jeho hardwarovou výbavu. I když server AndroidOrigin hodnotí zdroj následujících informací jako velmi důvěryhodný, nemusí se ve výsledku uvedené specifikace rovnat realitě.

  

Xperia Z3 Tablet Compact má přijít s 8“ IPS displejem o Full HD rozlišení (1920 × 1080 px) a čipsetem Qualcomm Snapdragon 801. Operační paměť mají být slušné 3 gigabajty, kapacita uživatelské paměti se zastavila na hodnotě 16 GB. Hlavní fotoaparát Exmor RS má disponovat rozlišením 8 MPx, rozlišení přední kamerky bohužel neznáme. Konektivitu kromě Bluetooth a Wi-Fi doplní NFC čip a také slot na SIM kartu s podporou sítí LTE. Kapacita baterie se má pohybovat v rozmezí 4 000 – 5 000 mAh.

 
Podobně jako loňský model Xpera Z2 Tablet má být i kompaktní novinka voděodolná 

Tělo tabletu má být odolné proti vodě a prachu, na palubě poběží operační systém Android. Rozhodujícím faktorem pro koupi tohoto vybaveného tabletu patrně bude cena, neboť tabletům od Sony se i přes příznivé recenze v prodejích příliš nedaří. Pokud se výše zmíněná výbava potvrdí a bude podpořena příjemnou cenou, nemusela by tato kompaktní novinka od Sony zapadnout v prachu. Detailnější informace a cenu se snad dozvíme na veletrhu IFA v Berlíně již příští týden.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).