SP48 Unica je nejhezčí Ferrari současnosti. Vzniklo na přání movitého zákazníka

ferrari sp48 unica 5

Pokud máte dostatek financí, dá se vymyslet ledacos. Důkazem toho je nově odhalený vůz italské automobilky Ferrari. Model SP48 Unica sice vychází ze sériového F8 Tributo, na první pohled jsou ale zřejmé rozdílné křivky obou vozů. Nejzajímavější na novince je především onen fakt, že byl opravdu vyroben pouze v jednom jediném exempláři, a to na objednávku pro váženého zákazníka.

Pod designem nového kupé je podepsaný Flavio Manzoni, který stojí i za Fiatem 500 nebo některými novějšími Volkswageny jako Up!, Scirocco či Golf VI. Ačkoliv jsou podvozek a motor v podstatě shodné s modelem F8 Tributo, karoserie je značně přepracovaná.

Ferrari SP48
Ferrari F8 Tributo

Změny jsou patrné už při pohledu na přední světlomety nebo nárazník s mřížkou pro přívod vzduchu. Interiér vozidla je potažen speciální černou alcantarou a doplněn o karbonové prvky. Zmizelo také typické zadní okno.

Ferrari SP48 Unica official video beauty footage

Pohon zajišťuje vidlicový osmiválec se dvěma turbodmychadly o objemu 3,9 litrů a výkonu 530 kW, přičemž kroutící moment dosahuje 770 Nm. Přenos k zadní nápravě probíhá přes sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku. Maximální rychlost vozidla činí až 340 km/h a zrychlení z nuly na sto proběhne za 2,9 sekundy. Cena ani nový majitel nebyl odhalen, spekuluje se ale o tom, že pochází z USA.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku