Domů » Bleskovky » Soutěž pro Windows Phone vývojáře: Microsoft rozdal 85 telefonů Nokia Lumia

Soutěž pro Windows Phone vývojáře: Microsoft rozdal 85 telefonů Nokia Lumia

Společnost Microsoft vyhlásila výsledky soutěže vývojářů aplikací pro mobilní operační systém Windows Phone, kterou uspořádala ve spolupráci s českým zastoupením společnosti Nokia. Soutěž probíhala se značným ohlasem čtyři měsíce. Vyhrát jeden ze stovky telefonů Nokia Lumia mohl každý vývojář, který publikoval tři české aplikace v obchodě Marketplace a dosáhl minimálně padesáti stažení. Kompletní seznam českých aplikací pro Windows Phone najdete v našem katalogu.

Celkový počet registrovaných aplikací byl 970, z nichž bylo v přísném schvalovacím procesu akceptováno 527. Na výhru dosáhlo celkem 85 vývojářů. Dohromady se soutěže zúčastnilo 194 vývojářů v průměrném věku 24 let. Není bez zajímavosti, že devět z nich byly ženy.

„Soutěž měla až nečekaně velký a příznivý ohlas a významným způsobem ovlivnila počet aktivních vývojářů pro platformu Windows Phone. Od téměř dvou set vývojářů se do obchodu Marketplace dostalo mnoho skutečně nápaditých a velice užitečných aplikací,“ říká Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje ve společnosti Microsoft.

-

 „Jsme rádi, že během takto krátké chvíle vznikly pro naše nové chytré telefony z rodiny Nokia Lumia stovky užitečných aplikací, které pokrývají potřeby většiny uživatelů chytrých telefonů,“ dodává Igor Šmerda ze společnosti Nokia.

Více informací o soutěži společně se seznamem všech zapojených aplikací naleznete na stránkách Microsoft Developer Network.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

 1. Klasika MS, stále o vlak pozadu. Veškerá pozornost se přesunuje na WP8, tak začnou rozdávat WP7 vývojářům:-D

  • borix (neregistrovaný)

   Ježiš, čti, než začneš psát. Šlo o vyhlášení soutěže, která byla vyhlášena zhruba v době, kdy přišla Lumia 800.

  • Ne, soutěž byla vyhlášena v době, kdy se Lumia došourala na CZ trh, nikoli, kdy byla Lumia uvedena do prodeje.

  • borix (neregistrovaný)

   To je sice fakt, ale pravdou je, že tahle soutěž byla zahájena někdy začátkem února a to byl WP7 oprpti WP8 ještě stále dost aktuální :-)

  • Jen doplním, že soutěž byla spuštěna na přelomu ledna a února, takže už to nějakou chvíli je :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).