Soutěž pro Windows Phone vývojáře: Microsoft rozdal 85 telefonů Nokia Lumia

Společnost Microsoft vyhlásila výsledky soutěže vývojářů aplikací pro mobilní operační systém Windows Phone, kterou uspořádala ve spolupráci s českým zastoupením společnosti Nokia. Soutěž probíhala se značným ohlasem čtyři měsíce. Vyhrát jeden ze stovky telefonů Nokia Lumia mohl každý vývojář, který publikoval tři české aplikace v obchodě Marketplace a dosáhl minimálně padesáti stažení. Kompletní seznam českých aplikací pro Windows Phone najdete v našem katalogu.

Celkový počet registrovaných aplikací byl 970, z nichž bylo v přísném schvalovacím procesu akceptováno 527. Na výhru dosáhlo celkem 85 vývojářů. Dohromady se soutěže zúčastnilo 194 vývojářů v průměrném věku 24 let. Není bez zajímavosti, že devět z nich byly ženy.

„Soutěž měla až nečekaně velký a příznivý ohlas a významným způsobem ovlivnila počet aktivních vývojářů pro platformu Windows Phone. Od téměř dvou set vývojářů se do obchodu Marketplace dostalo mnoho skutečně nápaditých a velice užitečných aplikací,“ říká Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje ve společnosti Microsoft.

-

 „Jsme rádi, že během takto krátké chvíle vznikly pro naše nové chytré telefony z rodiny Nokia Lumia stovky užitečných aplikací, které pokrývají potřeby většiny uživatelů chytrých telefonů,“ dodává Igor Šmerda ze společnosti Nokia.

Více informací o soutěži společně se seznamem všech zapojených aplikací naleznete na stránkách Microsoft Developer Network.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku