Soumrak skládaček od Microsoftu? Surface Duo 2 se již neprodává a nástupce není

microsoft surface duo 2
  • Microsoft zdá se končí s prodejem skládacích telefonů
  • Minimálně to naznačuje situace na globálním trhu

Windows Central informuje o tom, že je smartphone Surface Duo 2 od Microsoftu již několik týdnů na velkých globálních e-shopech nedostupný. Oficiální údaje z obchodů jako Best Buy a dalších říkají, že dostupné kusy byly vyprodány a další doskladnění není v plánu. Stejně beznadějně mluví také britský i německý Microsoft Store.

Čile se tak spekuluje o tom, že Surface Duo 2 nedokázal naplnit očekávání a Microsoft jeho prodej a vlastně i výrobu potichu ukončil. To by bylo ale minimálně podivné – třetí generaci androidového skládacího smartphonu totiž dosud nepředstavil, ačkoliv na ní údajně pracuje.

A jasno do věci nevnesl ani sám Microsoft, který zaslal serveru Windows Central následující vyjádření: „Víme o tom, že nabídka aktuálně nedokáže plně uspokojit poptávku. V tuto chvíli nemáme přesná data ohledně našich skladových zásob, avšak zařízení Surface Duo stále zůstává pevnou součástí mobilního portfolia Microsoftu.“microsoft surface duo 2Nepřehlédněte

Inovativní skládačka Surface Duo 2 do Česka nedorazí. Microsoft odtajnil důvody

Doplníme, že Surface Duo 2 je zatím poslední generace skládacího smartphonu z Redmondu. Nabízí velký 8,3″ vnitřní displej (byť rozdělený vejpůl drobnou spárou) s 90Hz frekvencí, čipovou sadu Snapdragon 888, trojitý fotoaparát nebo třeba 4449mAh akumulátor s podporou 23W nabíjení kabelem. V Česku zařízení Duo oficiálně pořídit nelze, z okolních států bývají za běžných okolností dostupná v Německu . Nynější cena tam činí 899 eur, tedy asi 21 500 Kč včetně DPH.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku