Domů » Bleskovky » Google potvrzuje: Současné telefony nebudou podporovat platformu Daydream VR

Google potvrzuje: Současné telefony nebudou podporovat platformu Daydream VR

Na letošní konferenci I/O představil Google platformu Daydream, jejímž cílem je maximalizovat zážitek z virtuální reality, kterou zprostředkují telefony s Androidem. Google stanoví minimální požadavky, jaké musí telefony pro využívání Daydream splňovat, a bude je certifikovat; stejně tak bude udělovat požehnání náhlavním soupravám a ovladačům.

Google-Daydream-VR-001

Bohužel se platforma Daydream bude týkat pouze budoucích zařízení. Vedoucí VR divize Google Clay Bavor prozradil serveru Road to VR, že současné telefony s největší pravděpodobností nebudou s platformou Daydream spolupracovat. Google prozatím specifikace pro „Daydream ready“ smartphony neprozradil, podle Bavora však musí být veškeré komponenty správné; co současným smartphonům chybí, však neuvedl. Všem fanouškům virtuální reality, tak doporučuje počkat několik měsíců na nové telefony.

daydream-ready-smartphone-android-vr-680x383

Vývojáři mají možnost vyzkoušet Daydream na Nexusu 6P, avšak zatím není jisté, zda tento telefon nakonec podporu s ostrou verzí Androidu N získá. Údajně vůbec prvním smartphonem s podporou Daydream má být v minulém týdnu představený Axon 7 od ZTE, ovšem i zde panují pochybnosti, neboť podle referenčního Google tento telefon navržen nebyl.

daydream-partners-Google-IO-2016-840x473

Daydream telefon hodlá do konce letošního roku představit společnost Huawei, Google na vývoji dále spolupracuje se Samsungem, HTC, LG, Xiaomi, ZTE, Asusem a Alcatelem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).