Cena:

Sony Yuga neoficiálně: Čtyřjádrový Snapdragon S4 a fullHD displej

Podle posledních informací, které v současné době kolují internetem se zdá, že vývojáři ze společnosti Sony pracují na nové vlajkové lodi, která nese kódové označení Yuga (C6603). Podle výsledků z benchmarku Nenamark 2 si dokonce můžeme udělat i bližší obrázek o tom, co chystaná novinka nabídne za hardwarové parametry. Za nejzajímavější považuji přítomnost dotykového panelu s rozlišením 1080 x 1920 pixelů (126 px bude použito na softwarová tlačítka). Tento údaj dává též tušit, že systémová tlačítka se budou nacházet přímo na displeji, tak jak to můžete znát například z modelu Samsung Galaxy Nexus (recenze).

Co se týče úhlopříčky, tak zde se zatím spekuluje nad hodnotou 5“. Nekompromisní výpočetní výkon zajistí čtyřjádrový procesor Snapdragon S4 (APQ8064) od Qualcommu s taktem 1,5 GHz a grafický koprocesor Adreno 320. Sony Yuga poběží na operačním systému Android ve verzi 4.1, který výrobce nepochybně obohatí o vlastní grafickou nadstavbu TimeScape. Z údajů o integrovaném čipsetu lze také vydedukovat přítomnost podpory pro LTE sítě. Nad další výbavou prozatím visí velký otazník. Nová vlajková loď japonského výrobce se světu zřejmě odhalí až v průběhu roku 2013. Osobně odhaduji, že by se tak mohlo stát už na veletrhu MWC 2013, kde samozřejmě nebude chybět ani naše redakce.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.