Domů » Bleskovky » Sony Xperia ZR: Zmenšenina vlajkové lodi Xperia Z

Sony Xperia ZR: Zmenšenina vlajkové lodi Xperia Z

Xperia Z (recenze) je momentálně nejvybavenějším telefonem od Sony a přes některé nedostatky má rozhodně co nabídnout. Pro některé zájemce se ale nepřekonatelnou překážkou staly rozměry, jež díky pětipalcovému displeji nabyly poněkud nepříjemných hodnot. Toho si je vědom i sám výrobce a proto nyní představil zmenšenou verzi s označením Xperia ZR, která nabídne menší displej s úhlopříčkou 4,6 palce, nižším HD rozlišením (1280 x 720 px) a technologií Reality Display známou třeba z Xperie V.

   

Mimo to zde máme specifikace takřka totožné jako u větší sestřičky, a to v praxi znamená čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro na frekvenci 1,5 GHz, 2 GB operační paměti a Android 4.1 „Jelly Bean“. Nechybí ani 13Mpx fotoaparát nebo certifikace IP55/58 značící odolnost proti vodě a prachu. Japonský výrobce potvrdil dostupnost na vybraných trzích ještě v tomto čtvrtletí, o ceně ale prozatím nepadlo ani slovo. Zdá se tedy, že Galaxy S4 Mini od Samsungu s qHD displejem dostane vážného konkurenta.

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

5 komentářů

 1. Hoper11a (neregistrovaný)

  Tak to si nemyslím, že by toto mělo být konkurence k S4 Mini. Ten sony bude asi o jiné ceně ….

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Nejen ceně GSx Mini není jen menší , ale hlavně „odrbaný“ telefon proti velké GSx . ZR nebude tedy, až tak velká konkurence pokud spadá krapet do jiné kategorie. střílet třídu jen podle úhlopříčky a pravděpodobné ceny jen tak nejde.

 2. Tech mobil nemá rozlišení 1280 x 720 px.

  To je prostě podobný nesmysl jako psát, že nějaký LCD monitor má rozlišení 1080×1920 px…

  • Martin Pavlović

   Můžete to prosím rozvést?

  • Chtěl tím jen říct, že je to hnidopich a že by se to asi mělo uvádět 720×1280 ačkoliv každý normální člověk to pochopí, ba co víc, všichni jsou zvyklí na jednotný styl psaní rozlišení (nejdřív větší, pak menší), takže je to vlastně bezpředměnté :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).