Cena:

Sony Xperia ZR: Zmenšenina vlajkové lodi Xperia Z

Xperia Z (recenze) je momentálně nejvybavenějším telefonem od Sony a přes některé nedostatky má rozhodně co nabídnout. Pro některé zájemce se ale nepřekonatelnou překážkou staly rozměry, jež díky pětipalcovému displeji nabyly poněkud nepříjemných hodnot. Toho si je vědom i sám výrobce a proto nyní představil zmenšenou verzi s označením Xperia ZR, která nabídne menší displej s úhlopříčkou 4,6 palce, nižším HD rozlišením (1280 x 720 px) a technologií Reality Display známou třeba z Xperie V.

   

Mimo to zde máme specifikace takřka totožné jako u větší sestřičky, a to v praxi znamená čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro na frekvenci 1,5 GHz, 2 GB operační paměti a Android 4.1 „Jelly Bean“. Nechybí ani 13Mpx fotoaparát nebo certifikace IP55/58 značící odolnost proti vodě a prachu. Japonský výrobce potvrdil dostupnost na vybraných trzích ještě v tomto čtvrtletí, o ceně ale prozatím nepadlo ani slovo. Zdá se tedy, že Galaxy S4 Mini od Samsungu s qHD displejem dostane vážného konkurenta.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.