Sledujte nás na YouTube

Sony Xperia ZR: Zmenšenina vlajkové lodi Xperia Z

Xperia Z (recenze) je momentálně nejvybavenějším telefonem od Sony a přes některé nedostatky má rozhodně co nabídnout. Pro některé zájemce se ale nepřekonatelnou překážkou staly rozměry, jež díky pětipalcovému displeji nabyly poněkud nepříjemných hodnot. Toho si je vědom i sám výrobce a proto nyní představil zmenšenou verzi s označením Xperia ZR, která nabídne menší displej s úhlopříčkou 4,6 palce, nižším HD rozlišením (1280 x 720 px) a technologií Reality Display známou třeba z Xperie V.

   

Mimo to zde máme specifikace takřka totožné jako u větší sestřičky, a to v praxi znamená čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro na frekvenci 1,5 GHz, 2 GB operační paměti a Android 4.1 “Jelly Bean”. Nechybí ani 13Mpx fotoaparát nebo certifikace IP55/58 značící odolnost proti vodě a prachu. Japonský výrobce potvrdil dostupnost na vybraných trzích ještě v tomto čtvrtletí, o ceně ale prozatím nepadlo ani slovo. Zdá se tedy, že Galaxy S4 Mini od Samsungu s qHD displejem dostane vážného konkurenta.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

5 komentářů

 1. Hoper11a (neregistrovaný)

  Tak to si nemyslím, že by toto mělo být konkurence k S4 Mini. Ten sony bude asi o jiné ceně ….

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Nejen ceně GSx Mini není jen menší , ale hlavně “odrbaný” telefon proti velké GSx . ZR nebude tedy, až tak velká konkurence pokud spadá krapet do jiné kategorie. střílet třídu jen podle úhlopříčky a pravděpodobné ceny jen tak nejde.

 2. niky79 (neregistrovaný)

  Tech mobil nemá rozlišení 1280 x 720 px.

  To je prostě podobný nesmysl jako psát, že nějaký LCD monitor má rozlišení 1080×1920 px…

  • Martin Pavlović (neregistrovaný)

   Můžete to prosím rozvést?

  • skejpa (neregistrovaný)

   Chtěl tím jen říct, že je to hnidopich a že by se to asi mělo uvádět 720×1280 ačkoliv každý normální člověk to pochopí, ba co víc, všichni jsou zvyklí na jednotný styl psaní rozlišení (nejdřív větší, pak menší), takže je to vlastně bezpředměnté :)

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *