Sony Xperia Z6 Lite má nabídnout vzhled vlajkové lodi s výbavou střední třídy

Pátá generace smartphonů z modelové řady Sony Xperia Z byla představena na letošním říjnovém veletrhu IFA v Berlíně (videopohled). Již nyní se ovšem spekuluje o tom, jaká bude šestá generace. Podle všeho bychom se měli dočkat hned šesti modelů – Xperia Z6 Mini, Z6 Compact, Z6, Z6 Plus, Z6 Ultra a nyní se objevily první informace o modelu Xperia Z6 Lite.

 
Letošní vlajkový model Sony Xperia Z5

Z hardwarové výbavy známe pouze úhlopříčku displeje, která by měla mít 5 palců a také použitý čipset. Sony údajně vsadí na osmijádrový čip Qualcomm Snapdragon 650. Doposud byla řada Xperia Z vyhrazena jen pro nejvýkonnější modely tohoto japonského výrobce. Snapdragon 650 je ovšem čip určený pro zařízení střední třídy.

Další spekulace hovoří o tom, že by měla novinka disponovat zadním krytem z kovu. Zatím není jasné, zda se dočkáme i odolnosti vůči vodě a prachy, jak je u Sony dobrým zvykem. Xperia Z6 Lite by tedy měla nabízet vzhled vlajkových lodí, s lehce ořezanou hardwarovou výbavou. Tento krok by se měl příznivě podepsat především na ceně, která se prý bude pohybovat kolem 9500 Kč bez DPH. K představení by prý mělo dojít v květnu roku 2016.

Autor článku
Zdeněk Beran
Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku