Domů » Bleskovky » Sony chystá výkonný kompaktní smartphone: Bude to Xperia Z4 Compact?

Sony chystá výkonný kompaktní smartphone: Bude to Xperia Z4 Compact?

Smartphone Sony Xperia Z3 Compact (recenze) patří k velmi oblíbeným modelům. Hardwarová výbava zahrnující čipset Qualcomm Snapdragon 801, 2 GB operační paměti, 21Mpx fotoaparát stále patří k tomu lepšímu, s čím se můžete v telefonech setkat. Co ovšem činí tento model tolik úspěšným, jsou jeho rozměry 127 × 65 × 8,6 mm. Do malého těla se výrobci povedlo vměstnat displej s rozlišením HD (720 × 1280 px) a úhlopříčkou 4,6 palce. Pro uživatele, kteří požadují vysoký výkon, ale zároveň preferují menší telefony, se jedná o ideální volbu.

 

V databázi benchmarku GFXBench se nyní objevil nový, doposud nepředstavený smartphone Sony. Podle posledních zpráv by se mělo jednat o Xperii Z4 Compact. Tomuto tvrzení nejvíc napovídá FullHD displej, který bude mít úhlopříčku „pouze“ 4,6 palce, což je stejná velikost jako u současné verze. Zajímavá je volba čipsetu. V Sony se totiž tentokrát rozhodli vsadit na Helio X10 (MT6795) od MediaTeku. Ten nabídne osm jader s maximálním taktem 1,9 GHz a grafické jádro PowerVR G6200.

Operační systém Android ve verzi 5.0 bude moci využívat 3 GB operační paměti a 16GB vnitřní úložiště. Zadní fotoaparát s rozlišením 21 Mpx zůstal beze změny, přední selfie kamera se ovšem dočkala výrazného vylepšení a nabídne maximální rozlišení 13 Mpx.

Kdy se novinka dostane na trh, zatím není jisté. S jistotou ani nevíme, zda se opravdu jedná o Xperii Z4 Compact. Všechna fakta ovšem tuto spekulaci podporují.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

4 komentářů

 1. Tohle Z4 compact nebude ani omylem.

  • Marduch (neregistrovaný)

   jj, bude to Z3+ compact. Co by to bylo jinýho, pane Jistojistý?

  • Jiří (neregistrovaný)

   Nebude to Z3+ Compact… Compact verze nikdy nepřesahují svým HW svoje vlajkové předchůdce. Podle mě to bude nástupce selfie mobilu C3. Takže nejspíš C4?

 2. mcm59 (neregistrovaný)

  …21Mpx fotoaparát stále patří k tomu lepšímu, s čím se můžete v telefonech setkat… Já bych spíš tvrdil, že k tomu horšímu, hlavně v automatickém režimu. Konkurence se stejným fotočipem dělá kvalitnější foto. Za 10 měsíců a ani s příchodem Lolipop nedokázalo Sony opravit mizerný soft foťáku.

  Co bych naopak pochválil je výdrž baterie. Snad to tak bude i v novém Z4C.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).